אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חשד: כספים שהוסתרו ב-UBS בשוויץ שימשו לרכישת רכבי יוקרה בישראל צילום: בלומברג

חשד: כספים שהוסתרו ב-UBS בשוויץ שימשו לרכישת רכבי יוקרה בישראל

לפי החשד, שני אנשי עסקים החשודים בהעלמת מס מרווחים של כ-16 מיליון יורו שצברו ברשת מרפאות בחו"ל, רכשו בכספים רכבי פאר בשווי 1.1 מיליון שקל

16.11.2014, 13:44 | תומר גנון

רשות המסים חושדת כי כספים של ישראלים שהוחזקו בחשבונות סודיים בבנק UBS בשוויץ שימשו לרכישת רכבי פאר בישראל. על פי החשד שניים מהמעורבים בפרשה, בעלי רשת של כ-60 מרפאות במזרח אירופה שהסתירו לכאורה רווחים של כ-16 מיליון יורו בבנק השוויצרי כדי להתחמק מתשלום מס, השתמשו בין היתר בחלק מהכסף שצברו לרכישת רכבי פאר. כך למשל אחד מהם רכש לאחרונה רכב מסוג מרצדס 500S מודל 2014 בשווי של 1.1 מיליון שקל. ברשות טוענים שחלק מהתמורה שולמה בעברת כספים מחשבון הבנק ב-UBS בשוויץ ליבואנית הרכב בישראל. לאחר מעצרו הטילה הרשות עיקול על הרכב.

קראו עוד בכלכליסט

UBS, צילום: בלומברג UBS | צילום: בלומברג UBS, צילום: בלומברג

החשד המרכזי בפרשת הבנק השוויצרי הוא שעשרות ישראלים העלימו מס או לא דיווחו על כספים שהחזיקו בו. הישראלים פתחו חשבונות ב-UBS שאליהם הזרימו מאות מיליוני יורו, אולם הם לא הצהירו על הכספים בפני רשויות המס בישראל. שמותיהם של בעלי החשבונות הישראלים נחשפה ברשימה שגילו החוקרים במחשבו של יועץ השקעות ב-UBS שנעצר בסוף חודש יולי במלון בת"א, לאחר שנפגש עם לקוחות ישראלים. במקביל נערך חיפוש במשרדי נציגות UBS בישראל ונתפסה רשימת לקוחות.

ככל הידוע, עד כה נעצרו במסגרת החקירה בפרשה 15 חשודים ובהם יועץ ההשקעות שטיפל בחשבונות של ישראלים המחזיקים לפחות 2 מיליון פרנק שוויצרי בחשבונם, ושלושה עשר ישראלים המחזיקים חשבונות בבנק. בין החשודים, ששם אסור עדיין בפרסום, ישנם אנשי עסקים, עו"ד, רו"ח, מהנדס ובעל פיצוציה בת"א.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

14 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

13.
אתה טועה, ידידי. את הכסף הם הרוויחו במזרח אירופה ולא בישראל.
בישראל הם נדרשים לשלם מיסים מתוקף אזרחותם. בנאדם חכם עם כאלו סכומים, מהגר למדינה עם מערכת מיסוי קצת יותר הגונה. בינתיים על כל מה שהוא רוכש בישראל הוא משלם מיסים מלאים. ולגבי העלומות? אין אחד, כן אחד במדינה שלא מעלים כולל אתה. קנית שרות בלי חשבונית? אתה שותף להעלמה. העברת שיעורים פרטיים? הבאת מחול מתנות בשווי כולל של יותר מ200$ ? הזמנת מוצר באינטרנט וביקשת שיכתבו מחיר זול יותר? בקיצור, כל אחד מעלים בקטנה ובתחומו. אנשים מתרגזים ומקנאים בחכמים שיודעים לעשות את הכסף הגדול. אגב, אתה משלם יותר מיסים לא בגללם ואחרים אלא בגלל חברות הענק בארץ כמו טבע, צ'ק פויינט, אינטל ושאר חבריהם שמשלמות בקושי 5% מס רווחים.
תגובה ל-3  |  16.11.14
לכל התגובות