אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
גאון אחזקות השלימה את הנפקת האג"ח - גייסה 89 מיליון שקל

גאון אחזקות השלימה את הנפקת האג"ח - גייסה 89 מיליון שקל

הנפקת החברה שבשליטת קרן ויולה לוותה בבטוחות, זכתה לביקושים בהיקף של פי 2 ממהיצע ונסגרה בריבית של 6.8%. החברה הבת צינורות המזה"ת עברה בתשעת החודשים הראשונים של 2014 לרווח תפועלי של 18.5 מיליון שקל

16.11.2014, 15:48 | גיל קליאן

גאון אחזקות דיווחה במוצאי שבת על תוצאות הנפקת האג"ח שלה (סדרה ב') – במסגרתה הצליחה לגייס בסך הכול 89.4 מיליון שקל, בריבית לא צמודה של 6.8%.

הדיווח במוצאי שבת יצא לאחר תוצאות המכרז הציבורי, שקדם לו מכרז מוסדי. במכרז המוסדי הוצעו האג"חים למשקיעים המוסדיים בריבית מקסימום של 7.9%. לאחר שהביקושים מצד המשקיעים המוסדיים היו בערך פי 2 מההיצע במכרז, נסגרה הריבית על 6.8%. גאון אחזקות העניקה בטוחות לאג"ח – האחזקות של גאון בחברות צנורות המזה"ת (הבורסאית, בה גאון מחזיקה 51%), מצרפלס (בה מחזיקה גאון 25%) ושגיב (בה מחזיקה גאון 50%).

המוסדיים שהשתתפו במכרז המוסדי קיבלו עמלת התחייבות מוקדמת של 0.4%, כך שהריבית האפקטיבית למשקיעים המוסדיים עמדה על 7.2%. קרן האג"ח תיפרע ב-4 תשלומים שנתיים שווים ב-2017-2020, והריבית תשולם בתשלומים חצי שנתים החל מ-30 במאי 2015. את הגיוס הובילו דיסקונט חיתום, והשתתפו בו גם לאומי פרטנרס חתמים, אייפקס הנפקות, ווליו בייס חיתום, רקורד פידליטי וא.ס ברטמן.

במקביל, צנורות המזה"ת דיווחה ביום חמישי על תוצאות כספיות. הכנסות בינואר-ספטמבר עמדו על 267.7 מיליון שקל, צמיחה של 1% לעומת התקופה המקבילה, שנבעה מצנורות הפלדה. מגזר צינורות הפלדה היה אחראי גם על שיפור הרווח התפעולי, לאחר שמגזר זה עבר מהפסד לרווח.

צנורות המזה"ת סיימה את ינואר-ספטמבר ברווח תפעולי של 18.5 מיליון שקל, לעומת הפסד תפעולי של 6.5 מיליון שקל. בשורה התחתונה רשמה החברה רווח נקי של 9.9 מיליון שקל, לעומת הפסד של 12 מיליון שקל בתקופה המקבילה. התקופה המקבילה כללה הוצאות על שינוי מבני בחברה של 13.4 מיליון שקל.

בורסת תל אביב, צילום: אוראל כהן בורסת תל אביב | צילום: אוראל כהן בורסת תל אביב, צילום: אוראל כהן

גאון אחזקות ניצלה מהסדר חוב כאשר השליטה בה עברה מידי משפחת גאון לקרן ויולה. מאז מנסה ויולה להוביל תהליכים של מיקוד והתייעלות, ופועלת בין השאר למזג את כל פעילות המים של גאון אחזקות לידי חברה ציבורית אחת – ובמקביל למכור את כל אחזקות החברה שאינן נוגעות לתחום תשתיות המים. 

מהלך המיקוד של הקבוצה עדיין לא הושלם. לגאון אחזקות יש עדיין 18.5% ממניות חברת אהבה, המשווקת מוצרי קוסמטיקה מהמינרלים של ים המלח, וכן 25% מחברה לשיווק בוטנים בשותפות עם תנובה.

את הכניסה של קרן ויולה לחברה ליוו לא מעט שדים מהעבר של גאון אחזקות. החברה עדיין מתנהלת אל מול תביעות הקשורות בקריסת קמעונאית של רשת אייס. נוסף לכך, בזמן שקרן ויולה כבר הייתה בעלת השליטה, החברה־הבת אקווה התרסקה לאחר שנקלעה לקשיי נזילות ונתגלו בה שורה של חששות לאי־סדרים חשבונאיים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות