אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הסתיים סופית סכסוך העבודה במשרד החוץ

הסתיים סופית סכסוך העבודה במשרד החוץ

לאחר עיכוב של חצי שנה, העובדים חתמו על הסכם שכר עם האוצר; בין השאר נקבע כי יוגדלו ההפרשות הפנסיוניות - ויינתן פיצוי רטרואקטיבי על אובדן הכנסה של בני הזוג

16.11.2014, 22:48 | רוני זינגר

לאחר שנה וחצי של סכסוך עבודה, חתם היום ועד עובדי משרד החוץ הסכם שכר קיבוצי מול משרד האוצר. ההסכם היה אמור להיחתם כבר לפני כחצי שנה, לאחר עיצומים ושביתה שאותם נקט הוועד.

בחודשים האחרונים התנהל הליך גישור בין ועד עובדי משרד החוץ לאוצר, במהלכו איימו העובדים לשוב ולנקוט עיצומים. לבסוף, ולאחר התערבות של יו"ר ההסתדרות ושר החוץ, נפתרו המחלוקות בין הצדדים ונחתם הסכם השכר.

אבי ניסנקורן, צילום: אורן כהן אבי ניסנקורן | צילום: אורן כהן אבי ניסנקורן, צילום: אורן כהן

מטרת מאבק העובדים היה להפסיק את השחיקה הנמשכת של שכר השליחים בחו"ל ולאפשר תנאי שירות הוגנים לדיפלומטים. לפי תנאי ההסכם, ייושם מנגנון שכר חו"ל חדש שיחושב בהתאמה ליוקר המחיה במדינות השונות, מנגנון שלא היה קיים עד כה. העובדים יקבלו גם פיצוי רטרואקטיבי על אובדן הכנסה מאפריל 2014 (אובדן הכנסה שקורה כתוצאה מהפסקת עבודה של אחד מבני הזוג בשל השליחות), וכן יוגדלו ההפרשות הפנסיוניות לבני ובנות זוגם של השליחים והשליחות. ההסכם יחול על כ-1,000 עובדי משרד החוץ.

יו"ר ועד עובדי משרד החוץ יאיר פרומר, אמר: "היום נחתם באיחור של כחצי שנה הסכם שכר שהושג בתום שביתה היסטורית במשרד החוץ. לאחרונה החל סחף של דיפלומטים העוזבים את שירות החוץ בשל חוסר היכולת לשרוד כלכלית. ההסכם שנחתם יאפשר למדינת ישראל לשמור על הדיפלומטים הטובים ביותר בקו החזית העולמי".

יו"ר ההסתדרות, אבי ניסנקורן, אמר: "מדובר בהסכם ראוי שמאפשר את האיזון הנדרש בין שיפור וייעול עבודת המשרד לבין הבטחת תנאי שירות הולמים לעובדים. נזכיר כי עובדי שירות החוץ ממלאים שליחות ראשונה במעלה בהגנה על האינטרסים של מדינת ישראל והם עושים זאת במסירות, מסביב לשעון, כשחלקם רחוקים אלפי קילומטרים מביתם ומשפחתם".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות