אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
גולף: הרווח הנקי צנח בכ-73% ברבעון השלישי ל-2.8 מיליון שקל צילום: אסנת רום סטודיו

גולף: הרווח הנקי צנח בכ-73% ברבעון השלישי ל-2.8 מיליון שקל

מבצע צוק איתן השפיע קשות על רווחי קבוצת האופנה. עם זאת, מכירות הקבוצה ברבעון עלו ב-4.9% והסתכמו ב-181.5 מיליון שקל

17.11.2014, 09:15 | אורנה יפת

מבצע צוק איתן השפיע קשות על רווחי קבוצת האופנה גולף. הקבוצה רשמה ירידה של 72.6% ברווח הנקי ברבעון השלישי של 2014 והוא הסתכם ב-2.8 מיליון שקל לעומת 10.2 מיליון שקל בתקופה מקבילה אשתקד.

קראו עוד בכלכליסט

בסיכום תשעות החודשים האחרונים של השנה רשמה הקבוצה ירידה של 25% ברווח הנקי שהסתכם ב-26 מיליון שקל לעומת 34.8 מיליון שקל בתקופה מקבילה.

הירידה ברווח הנקי נבעה כתוצאה מקיטון ברווח התפעולי עקב השפעות של מבצע צוק איתן שהחל בחודש יולי ופגע במכירות של כל ענף הקמעונאות ובראשו ענף האופנה.

במהלך צוק איתן סבלה החברה מירידה גדולה במכירות ונאלצה להגדיל את שיעור ההנחות שניתנו ללקוחות. הגידול בהנחות לצד הגידול בהוצאות על מלאי שטרם נמכר, הביאו לירידה בשיעור הרווח הגולמי. 

אהרון מידן, יו"ר גולף אהרון מידן, יו"ר גולף אהרון מידן, יו"ר גולף

מכירות הקבוצה ברבעון השלישי של השנה עלו ב-4.9% והסתכמו ב-181.5 מיליון שקל לעומת 173 מיליון שקל ברבעון מקביל אשתקד.

מכירות קבוצת גולף עלו ב-4% בתשעת החודשים האחרונים של השנה והסתכמו ב-520.8 מיליון שקל. העלייה במכירות נרשמה בשני מגזרים בהם פעילה החברה – אופנת הלבשה ומגהזר אופנת הבית שכולל את הרשתות גולף אנד קו ואת רשת חנויות גולף קידס ובייבי.

העלייה במכירות נובעת בין היתר מתוספת של מכירות רשת חנויות כיתן, החברה הבת אותה רכשה גולף רכשה ביולי 2014 תמורת 11 מיליון שקל. העלייה במכירות שנבעה ממכירות כיתן קוזזה בחלקה על ידי הירידה במכירות בתקופת מלחמת צוק איתן.

הרווח הגולמי בתשעת החודשים האחרונים הסתכם ב-308.7 מיליון שקל והיווה 59% מהמכירות, לעומת רווח גולמי של 303 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד, שהיווה 60.6% מהמכירות. במהלך מבצע צוק איתן סבלה החברה מירידה גדולה במכירות ונאלצה להגדיל את שיעור ההנחות שניתנו ללקוחות. הגידול בהנחות לצד הגידול בהוצאות על מלאי שטרם נמכר, הביאו לירידה בשיעור הרווח הגולמי.

גולף רשמה ירידה של 26.5% ברווח התפעולי שהסתכם בתשעת החודשים האחרונים בכ-32.8 מיליון שקל (והיווה 6.3% מהמכירות), לעומת 44.7 מיליון שקל (8.9% מהמככירות) בתקופה מקבילה. הירידה ברווח התפעולי נבעה מירידה במכירות וברווח הגולמי בתקופת צוק איתן ומגידול בהוצאות מכירה ושיווק.

קבוצת גולף מפעילה 323 חנויות, חלקן במתכונת של חנות בתוך חנות. בנוסף, החל מאוגוסט, במסגרת העסקה לרכישת חברת כיתן, החלה להפעיל גם את 25 חנויות כיתן ואת הפעילות הסיטונאית של המותג בנקודות מכירה.

לדברי אלי מיזרוח, מנכ"ל גולף: "יצאנו לדרך עם תוכנית אסטרטגית שתכליתה להוביל לשינוי מהותי בקבוצה. התחלנו ביישום של אלמנטים מרכזיים בתוכנית. התוצאות מאוד מעודדות ואת חלקן ניתן כבר כעת לראות בתוצאות העסקיות - אנחנו מציגים גידול במכירות בכלל ובחנויות זהות בפרט, גידול זה קוזז בחלקו כתוצאה מההשפעה הדרמטית על הצריכה הפרטית בכל הארץ במהלך 'צוק איתן' שגרם לירידה משמעותית ברווח ברבעון השלישי. עם זאת, אנחנו מעודדים מגידול במכירות בחנויות זהות בתקופת החגים בהשוואה לתקופת החגים אשתקד".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות