אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אחוזת בית רעננה תגייס 200 מיליון שקל באג"ח צילום: אוראל כהן

בלעדי לכלכליסט

אחוזת בית רעננה תגייס 200 מיליון שקל באג"ח

החברה שבבעלות משפחת שניידר שמפעילה ומשכירה בית דיור לאוכלוסיית הגיל השלישי ומרכז מסחרי ברעננה רוצה להחליף את החוב הישן בחוב חדש זול יותר. האג"ח של אחוזת בית מדורגות BBB על ידי חברת הדירוג מעלות

17.11.2014, 09:12 | אורן פרוינד

חודש נובמבר מסתמן כחודש מוצלח לחברות החיתום הישראליות. ל"כלכליסט" נודע כי חברת אחוזת בית רעננה שבבעלות משפחת שניידר, הבעלים של חברת הנדל"ן מליבו, החליטה להצטרף לחגיגת האג"ח ותנסה לגייס בימים הקרובים 200 מיליון שקל באג"ח לראשונה בתולדותיה. זאת כדי להחליף את החוב הישן שלה בחוב זול יותר על רקע סביבת הריבית הנמוכה.

את ההנפקה מוביל גוף החיתום פועלים אי.בי.אי בניהולו של ארז גולדשמידט, המוביל גם את ההנפקות של חברות הנדל"ן האמריקאיות. האג"ח של אחוזת בית מדורגות BBB על ידי חברת הדירוג S&P מעלות.

האג"ח של אחוזת בית יהיו שקליות והיא תפרע אותן בעשרה תשלומים לא שווים: בכל אחת מהשנים 2015–2017 תפרע החברה 10% מהקרן, בשנים 2018–2023 תפרע החברה 6.5% מהקרן ובשנת 2024 תפרע 31% מהקרן. אחוזת בית צפויה לפרסם תשקיף בימים הקרובים ולהודיע על טיב הביטחונות שהיא מציעה למחזיקי האג"ח. ההנפקה עצמה צפויה לצאת לפועל בשבוע הקרוב.

אחוזת בית המעסיקה 300 עובדים, עוסקת בנדל"ן להשקעה תחת שני תחומי פעילות עיקריים: ייזום והפעלה של בית דיור לאוכלוסיית הגיל השלישי בישראל והשכרה ואחזקה של מרכז מסחרי. שני הנכסים של החברה ממוקמים בחלק המערבי של העיר רעננה. הנכס העיקרי של החברה הוא קומפלקס בית דיור מוגן הידוע בשם אחוזת בית ובו 344 יחידות דיור.

שווי הבית, על פי הערכת שמאי, עומד, נכון להיום, על 471.7 מיליון שקל. במסגרת תחום הפעילות המסחרי, בבעלותה של החברה מרכז מסחרי הפועל תחת השם פארק מול, הממוקם בסמוך לאחוזת בית, בשטח כולל של 8,400 מ"ר המושכר ל־20 בתי עסק. שיעור התפוסה הממוצע בנכס זה הוא 99%, ושוויו מוערך על ידי שמאי ב־68 מיליון שקל.

אחוזת בית תצטרף לחברות נוספות שנמצאות במגעים להנפקה בתל אביב, בהן ישרוטל, רשת המלונות של איציק סלע וג'וליאן לואיס (96%), שמבקשת לגייס 100 מיליון שקל באג"ח שגם לה זו ההנפקה הראשונה בתולדותיה; גירון פיתוח ובניה, חברת הנדל"ן של (90%) אבי רויכמן; וחברות הנדל"ן האמריקאיות: ספנסר, אולייר, MDG ולייטסטון הצפויות לבצע הנפקות אג"ח בהיקף של 1.8 מיליארד שקל במהלך חודש נובמבר.

מתחילת השנה נרשמו בתל אביב גיוסים בהיקף של 35 מיליארד שקל, גבוה מהותית מבתקופה המקבילה אשתקד אז עמדו הגיוסים על 29.4 מיליארד שקל.

 , צילום: בלומברג צילום: בלומברג  , צילום: בלומברג

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות