אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ה"באטומוביל" הראשונה מ-1963 עומדת למכירה פומבית צילום: Heritage Auctions

ה"באטומוביל" הראשונה מ-1963 עומדת למכירה פומבית

הרכב הראשון של גיבור העל באטמן מהסרט המקורי מוצע במחיר התחלתי של 90 אלף דולר. הוא נשכח במשך 50 שנה בשדה נטוש ושופץ

18.11.2014, 14:09 | שירות כלכליסט

את מהלך הקריירה של גיבור-העל באטמן, תמיד ליווה רכב ה"באטמוביל". האחרון שבהם, מהטרילוגיה בבימויו של כריסטופר נולן, הוא רכב דמוי טנק וכבר עתה מתכננים את ההרכב לסרט החדש בסדרה שאותו יביים זאק סניידר.

כעת חברת הריטיג' אוקשנס מעמידה למכירה את הרכב הראשון "באטמוביל" המקורי הרשמי הקודם אפילו לזה של סדרת הטלוויזיה משנות ה-60.

הרכב נמצא לא מזמן ושופץ. הוא נבנה בעבודת יד על גבי רכב אולדסמוביל 88 משנת 1956. המעצב פורס רובינסון בנה אותו באסם המשפחתי שלו ונדרשו לו 3 שנים להשלים את העבודה. הרכב ערך סיבוב בארה"ב כחלק מקידום הסרט, עד שב-1966 הוחלף בלינקולן פוטורה מסדרת הטלביזיה. הרכב עומד למכירה כשהמחיר ההתחלתי עומד על 90 אלף דולר.

הבאטמוביל, צילום: Heritage Auctions הבאטמוביל | צילום: Heritage Auctions הבאטמוביל, צילום: Heritage Auctions

כפי הנראה הוזנח הרכב ונשכח בשדה נטוש שם ישב במשך 50 שנה עד שהתגלה ב-2008. הרכב החליף בעלים פעמים מספר עד 2013 אז החלה עבודת השיפוץ שהושלמה השנה.

הרכב, שהינו הראשון שהוכרז כבאטמוביל רשמי על-ידי מפיקת סדרת באטמן, DC קומיקס, עוצב על פי מראה הבאטמוביל בקומיקס מ-1940, כולל זנב אחורי וחזית הדומה לאף של עטלף.

בשנה שעברה נמכר רכב הבאטמוביל מסדרת הטלוויזיה תמורת 4.2 מיליון דולר והתחזיות לגבי מחיר המכירה של הרכב המקורי מגוונות.

הבאטמוביל. אף של עטלף, צילום: Heritage Auctions הבאטמוביל. אף של עטלף | צילום: Heritage Auctions הבאטמוביל. אף של עטלף, צילום: Heritage Auctions

הרכב המפורסם. ננטש במשך 50 שנה ויימכר במיליונים?, צילום: Heritage Auctions הרכב המפורסם. ננטש במשך 50 שנה ויימכר במיליונים? | צילום: Heritage Auctions הרכב המפורסם. ננטש במשך 50 שנה ויימכר במיליונים?, צילום: Heritage Auctions

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות