אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עסקת ענק: אקטביס רוכשת את יצרנית הבוטוקס, אלרגן, ב-66 מיליארד דולר צילום: shutterstock

עסקת ענק: אקטביס רוכשת את יצרנית הבוטוקס, אלרגן, ב-66 מיליארד דולר

בכך הוציאה החברה מהמירוץ את חברת וליאנט שלא יכלה במחיר הגבוה. המיזוג בין שתי החברות יצור את אחת מעשר חברות התרופות הגדולות בעולם

17.11.2014, 17:12 | שירות כלכליסט
חברת אקטביס (Actavis) הודיעה כי היא רוכשת את אלרגן (Allergan), בעסקה שמעניקה ליצרנית הבוטוקס שווי של 66 מיליארד דולר. לפי תנאי העסקה שהתגבשה, אקטביס תמיר 129.22 דולר במזומן ו-0.3683 מניות של אקטביס עבור כל מניה של אלרגן. בהתבסס על מחיר הסגירה ביום שישי, העסקה מעניקה לאלרגן שווי של 219 דולר למניית אלרגן. 

קראו עוד בכלכליסט

העסקה תעזור להגן על אלרגן מפני ניסיונות השתלטות עוינת מצד וליאנט (Valeant) והמשקיע האקטיביסט וויליאם אקמן. אולם בווליאנט נסוגו מתכניות הרכישה, והמנכ"ל מסר כי "אנחנו לא יכולים להשוות את ההצעה של 219 דולר למניה - זה יקר לנו מדי".

המיזוג בין שתי החברות יצור את אחת מעשר חברות התרופות הגדולות בעולם במונחים של הכנסות ממכירות. לפי ההערכות, ההכנסות השנתיות בשקלול העסקה יעמדו על 23 מיליארד דולר ב-2015.

הדירקטוריונים של אקטביס ושל אלרגן אישרו פה אחד את העסקה, שזכתה לתמיכת ההנהלות של שתי החברות.

"העסקה היום מספקת לבעלי המניות של אלרגן שווי משמעותי ומיידי, וכן את הזדמנות להשתתף בפוטנציאל הצמיחה הגבוה של חברה המשולבת", מסר בתגובה דניאל פיוט, יו"ר ומנכ"ל אלרגן. "השילוב הזה יגביר באופן משמעותי את ההזדמנויות השיווקיות שלנו בארה"ב ובשאר העולם", הוסיף פול ביסארו יו"ר אקטביס.

בראש החברה המשולבת יעמוד ברנט סאונדרס, מנכ"ל ונשיא אקטביס, בעוד שביסארו יישאר בתפקידו כיו"ר הדירקטוריון. העסקה עקפה את ההצעה שהגישו בווליאנט, שעמדה על 50 מיליארד דולר. 

 , צילום: MCT צילום: MCT  , צילום: MCT

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות