אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
השקל נותר יציב מול הדולר, נחלש מול היורו צילום: בלומברג

השקל נותר יציב מול הדולר, נחלש מול היורו

הדולר נותר יציב מול השקל ושערו היציג נקבע על 3.84 שקלים. היורו התחזק ב-0.2% ל-4.81 שקלים. FXCM: "אין כל תמריץ לקנות את השקל בסיטואציה הנוכחית"

19.11.2014, 15:38 | כלכליסט

הדולר נותר יציב היום (ד') מול השקל ושערו היציג נקבע על 3.838 שקלים. היורו התחזק ב-0.2% ל-4.813 שקלים.

יניב חברון, הכלכלן הראשי של אקסלנס, מעריך בסקירתו השבועית כי "המטבע הירוק ימשיך ככל הנראה במסע ההתחזקות שלו בעולם לפחות בשנה הקרובה. חברון קורא לבנק האירופי המרכזי להפעיל את תוכנית הרכישות שלו בהקדם. "נתוני המאקרו באירופה והרגישות של המשקיעים לסכנות העומדות בפני אירופה (פירוק, רוסיה, התפרצות אינפלציה ועוד), והחשש מחולשה במערכת הפיננסית - לא מותירים מקום להמתין. יש להפעיל את תוכנית הרכישות בכל הכוח בחודשים הראשונים של השנה, כדי למתן את האפקט השלילי בכלכלה כמה שיותר ולספק רוח גבית לעסקים הקטנים ולשוק המניות", אומר חברון.

חברון מציין כי "גם בארה"ב נראה שהתירוצים של הפד לאי העלאת הריבית הולכים ונגמרים והוא יתקשה להותיר ריבית ברמה אפסית לאורך זמן, תחת נתוני המאקרו בארה"ב המאותתים על התאוששות. הנגידים בארה"ב מתכוננים להעלאת ריבית, יו"ר הפד ג'נט ילן מאותתת שהמהלך יקרה בחודשים הקרובים, רק המשקיעים מתקשים להאמין – בכל זאת 5 שנים של הבטחות וציפיות לא צלחו עד כה".

ב-FXCM ישראל מציינים הבוקר כי ההסלמה הכללית במצב הביטחוני תמשיך להחליש את השקל."בשוק המט"ח העולמי מדד הדולר רשם אמש ירידה, כך שהמשך העלייה של הדולר-שקל נובעת מחולשתו של השקל. הפיגוע של אתמול הגביר את הפגיעה בסנטימנט כלפי השקל בקרב המשקיעים הזרים ובכלל. עוד ברקע לחולשת השקל, ההרעה הפונדמנטלית של המשק הישראלי, כפי שבא לידי ביטוי בנתוני התמ"ג שפורסמו בתחילת השבוע. קשה כרגע לראות מה עשוי לעצור את המשך העלייה של הצמד. אין כל תמריץ לקנות את השקל בסיטואציה הנוכחית", אומרים ב-FXCM.

 

 , צילום: בלומברג צילום: בלומברג  , צילום: בלומברג

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות