אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אאוטבריין ו-Time חתמו על שיתוף פעולה נרחב צילום: אוראל כהן

אאוטבריין ו-Time חתמו על שיתוף פעולה נרחב

מפתחת שירות המלצות התוכן תספק לענקית המדיה כלים לניטור תכנים, ניהולם ותכנונם. להערכת "כלכליסט", הפעילות עתידה להכניס לטיים 100 מיליון דולר ולאאוטבריין - 35 מיליון. החברה הישראלית ממשיכה להציג נתוני רווח מרשימים, לקראת הנפקתה בשנה הבאה

18.11.2014, 15:02 | מאיר אורבך

הישג חשוב לאאוטבריין (Outbrain): החברה הכריזה היום על הסכם שחתמה עם קבוצת המדיה Time, במסגרתו אימצה האחרונה את טכנולוגיית המלצות התוכן של אאוטבריין באופן בלעדי.

קראו עוד בכלכליסט

להערכת "כלכליסט", ההכנסות הצפויות לטיים הן כ-100 מיליון דולר ולאאוטבריין - כ-35 מיליון דולר. בנוסף, הוערך שאאוטבריין תציג הכנסות נטו של כ-80 מיליון דולר ב-2014 לקראת יציאתה להנפקה במחצית הראשונה של 2015. מדובר בצמיחה של 100% לעומת הכנסות החברה בשנה שעברה. 

מייסדי אאוטבריין, מימין: ירון גלאי, אורי להב, צילום: אוראל כהן מייסדי אאוטבריין, מימין: ירון גלאי, אורי להב | צילום: אוראל כהן מייסדי אאוטבריין, מימין: ירון גלאי, אורי להב, צילום: אוראל כהן

אאוטבריין תספק לטיים הן את טכנולוגיית ורשת המלצות התוכן הבלעדית שלה, שמסייעת לחברות תוכן להציג לגולשים מאמרים וסרטונים בהתאם להרגלי השימוש שלהם. בנוסף, תקבל טיים גם את מערכת Visual Revenue, שמסייעת לחברות מדיה לנתח את פופולריות ורלוונטיות התכנים שלהן.  

מטה החברה ומרכז פעילותה העסקית של אאוטבריין נמצאים בניו יורק, אך מרכז הפיתוח שלה בישראל. היא מעסיקה 400 עובדים מתוכם 150 בארץ וגייסה עד היום כ- 100 מיליון דולר. בין משקיעיה הגדולים נמנות הקרנות לייטספיד, כרמל ונצ'רס, ג'מיני, גלנרוק, אינדקס, הרבורווסט ורודיום.

אאוטבריין צפויה לסיים את 2014 עם תקציבי פרסום בהיקף של 250 מיליון דולר, כך שהכנסותיה נחשבות לכשליש מכלל התקציבים שהיא מנהלת. שאר 170 מיליון הדולרים מועברים לאתרים שהיא משרתת.

בשנה שעברה גלגלה החברה סך תקציבי פרסום של 120 מיליון דולר. עם נתונים אלה מבקשת אאוטבריין לצאת להנפקה בנאסד"ק במחצית הראשונה של 2015, ושכרה לשם כך את בנקי ההשקעות גולדמן זאקס וג'יי.פי מורגן כחתמים. את התשקיף היא צפויה להגיש כבר ברבעון הראשון של השנה. הפרטים נחשפו ב"מוסף כלכליסט", במסגרת תחקיר שנערך לרגל ראיון בלעדי עם מנכ"ל החברה וממייסדיה ירון גלאי.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות