אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
תאכלו את הלב, אייפוניסטים: 10 אפליקציות שיש רק באנדרואיד

תאכלו את הלב, אייפוניסטים: 10 אפליקציות שיש רק באנדרואיד

להפוך את מסך הבית למוזיאון, לעצב בעצמכם ווידג'טים בקלות, לשלוט בתאורת נוריות החיווי של המכשיר ואפילו ליהנות ממפת כוכבים אמיתית; יישומים שעדיין לא הגיעו לחנות של אפל - וספק אם אי פעם יגיעו

18.11.2014, 22:00 | ניצן סדן

ישנן הרבה מאוד סיבות בגינן אני אוהב את אנדרואיד. אחת הבולטות היא העובדה שאפשר לעשות עם הטלפון שלכם כמעט כל מה שתרצו, בלי מגבלות תמוהות כפי שאפשר למצוא באייפון. אפל רוצה לשמור על חוויית שימוש אחידה, אבל בתוך כך מציבה למפתחים גבולות גזרה צרים למדי בכל הנוגע לשינויים שהיא תופסת כמהותיים - כמו למשל, שינוי ממשק האייפון.

קראו עוד בכלכליסט

החופש שנותנת גוגל למפתחים מניב אפליקציות מעניינות מאוד, שכנראה שלא צפויות להגיע בזמן הקרוב לחנות אפל הרשמית. ברשימה זו, שליקט הביזנס אינסיידר, תמצאו כמה אפליקציות שהגיעו לאנדרואיד וחלקן יגרום גם לאדוקים שבאייפוניסטים להתקנא. עוד יתרון של חנות אנדרואיד שאני מחבב הוא העובדה שרוב היישומים הם בחינם. ברשימה יש כמה שעולים כסף - אבל הרוב המוחלט חינמי, בדיוק כמו בחנות פליי עצמה.

Muzei: להפוך את מסך הבית למוזיאון

האפליקציה היא בעצם אוסף תמונות רקע לסמארטפון, שניתנות להתאמה אישית ונשענות על אוסף יצירות אמנות מפורסמות. התמונה תתחלף אוטומטית מדי יום, אם תרצו בכך.

להורדה בחינם

מונה? מגריט? פיקסו? מה בא לי היום? מונה? מגריט? פיקסו? מה בא לי היום? מונה? מגריט? פיקסו? מה בא לי היום?

HoverChat: הודעות תוך כדי תנועה

זוהי אפליקציית צ'ט חביבה, שמאפשרת לכם לשלוח הודעות תוך כדי שימוש באפליקציות אחרות. בניגוד לפייסבוק מסנג'ר, שמשתלטת לכם על המסך, האברצ'ט תציג לכם מסך שקוף שתוכלו לכוונן בעצמכם כדי שהצ'ט לא יפריע לכם תוך כדי צפייה בסרטון או שיתוף תמונות.

להורדה בחינם

להתכתב בלי לעצור את הסרט להתכתב בלי לעצור את הסרט להתכתב בלי לעצור את הסרט

Cover: האפליקציות מגיעות למסך הנעילה

לכל יצרניות האנדרואיד יש גרסה משלהן למערכת ההפעלה, בה ניתן להציב קיצורי דרך ואפליקציות על מסך הנעילה. ואולם, לרוב מדובר במספר מצומצם מאוד של אפליקציות וכלים (הודעות, מצלמה, חיפוש ולא הרבה יותר). אפליקציית Cover תאפשר לכם לקבוע בדיוק איזה קיצור דרך יופיע על מסך הנעילה שלכם, להפעלה נוחה ומהירה יותר.

להורדה בחינם

הטלפון שלך? אז למה שלא תחליט אילו אפליקציות יופיעו על מסך הנעילה שלו? הטלפון שלך? אז למה שלא תחליט אילו אפליקציות יופיעו על מסך הנעילה שלו? הטלפון שלך? אז למה שלא תחליט אילו אפליקציות יופיעו על מסך הנעילה שלו?

Light Flow: איזה צבע מתאים לכם?

הנה משהו שלא תראו את אפל מאפשרת בקרוב: שינוי צבעי נורית החיווי של הטלפון. האפליקציה הזו מאפשרת לכם לבחור איזה צבע מיועד לאיזה יישום – לבן, כחול, אדום וכיו"ב.

להורדה בחינם

באיזה צבע אתם מעדיפים את הנורה שלכם, אדום הפועל או צהוב מכבי? באיזה צבע אתם מעדיפים את הנורה שלכם, אדום הפועל או צהוב מכבי? באיזה צבע אתם מעדיפים את הנורה שלכם, אדום הפועל או צהוב מכבי?

Cerberus: לשמור על הטלפון מגנבים

זוהי אפליקציית אבטחה שנחשבת לאחת הטובות ביותר מסוגה. היא מאפשרת לאתר את המכשיר במקרה של גנבה, שליטה בטלפון מרחוק כדי לצלם את הגנב, להקליט אותו ואפילו לשלוח לו הודעה, לגלות אל מי התקשר ומתי ועוד.

להורדה בחינם לגרסת ניסיון, 2.9 יורו לגרסה המלאה

צייד הגנבים צייד הגנבים צייד הגנבים

Locale ו-Tasker: לאלף את הסלולרי

אפליקציית Locale זו מאפשרת לכם לקבוע סדרי פעולות קבוע שיבצע הטלפון שלכם בהתאם למיקום, לשעה, למצב הסוללה ואפילו לכיוון התנועה שלכם. למשל, תוכלו להגדיר לטלפון לעבור למצב שקט, להנמיך את התאורה למינימום ולשלוח הודעת "הסוללה שלי נגמרת עוד רגע" בכל פעם שהסוללה מגיעה ל-2%.

להורדה ב-9.9 דולר

אפשר למשל, להגדיר לטלפון להתחבר ל-WIFI של העבודה כשאתם נכנסים למשרד אפשר למשל, להגדיר לטלפון להתחבר ל-WIFI של העבודה כשאתם נכנסים למשרד אפשר למשל, להגדיר לטלפון להתחבר ל-WIFI של העבודה כשאתם נכנסים למשרד

אפליקציית Tasker לוקחת את תכנות הסלולרי לשלב הבא ומאפשרת לכם לבנות סקריפטים של פעולות, לייצא אותם ואפילו למכור אותם למשתמשי אנדרואיד אחרים.

להורדה ב-2.9 דולר

בניתם תוכנית טובה לטלפון? תוכלו למכור אותה בניתם תוכנית טובה לטלפון? תוכלו למכור אותה בניתם תוכנית טובה לטלפון? תוכלו למכור אותה

Sky Map של גוגל: לחולמים על הכוכבים

זוהי מפת כוכבים מתעדכנת, שנעה לפי כיוון ההסתכלות שלכם על הרקיע. פשוט מרימים את הטלפון ומכוונים אותו אל כוכב וניתן לדעת על מי מהם מסתכלים. תענוג לחובבי אסטרונומיה.

להורדה בחינם

Link Bubble: להפסיק לחכות ללינקים

זה קורה לכם כל יום: אתם גולשים בפייסבוק, טוויטר ואתרים אחרים ומוצאים לינק מעניין, לוחצים עליו ומחכים. בשל מהירות החיבור שלכם, לפעמים צריך לחכות כמה שניות מעצבנות עד שהאתר או הסרטון נפתח. הכירו את Link Bubble, אפליקציה שפותחת ברקע את כל הלינקים באפליקציה או באתר אליו נכנסתם. כשתרצו, תוכלו פשוט להיכנס אליהם במהירות ובפשטות. 

להורדה בחינם

כל קישור נפתח ברקע כל קישור נפתח ברקע כל קישור נפתח ברקע

UCCW: ליצור ווידג'טים בעצמכם

אפליקציה זו מאפשרת לתכנן ולעצב ווידג'טים עבור מסכי הבית של הטלפון שלכם. הפעולה היא פשוטה מאוד - יהיה עליכם רק לבחור צבע וצורה ולהגדיר מה יציג הווידג'ט. תוכלו לבנות כך ווידג'טים למייל, מזג אוויר, הודעות נכנסות, שעון, זמן סוללה ועוד.

להורדה בחינם

ווידג ווידג'טים לכל דורש - החליטו בעצמכם איך ייראו ווידג

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

21 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

18.
יש לי גם אייפון וגם אנדרואיד ו....
בגדול אנדרואיד יותר פונקציונלית, אך iOS הממשק איך לומר יותר חלק ונעים באפקט הטאצ' וניווט...אולי בגלל שמדובר בלינוקס אמיתי לעומת האנדרואיד שזה java virtual machine וזו הבעיה העיקרית של גוגל כרגע. אנ אמנה את היתרונות של האייפון כי הם מעטים וביום שגוגל תזנח את ה-JAVA, המכשירים יעקפו את האייפון בתנועה החלקה של הממשק והטאצ'. משחקים יוצאים חצי שנה לפני וגם נראים טוב יותר. אם בכלל יוצאים לאנדרואיד. אפליקציות יציבות יותר. כל שלט XBMC או שלט שעובד דרך ה-WIFI (לדוגמה dreambox) נתקע לי באנדרואיד ובאייפון רץ חלק. זהו...לא נראה לי שישנם עוד יתרונות...אה, וברגע שפורצים את האייפון זה כמעט אנדרואיד...עדיין לזרוק שירים\סרטים על ה-SD עם התקיות לא יקרה אף פעם באייפון ...משתמשי אפל יקפצו עכשיו ויגידו ..להעתיק קבציפ זה פאסה...הכל ב-cloud מי מוריד. תשמע שירים ב-spotify ...יש בזה משהו...אבל אני OLD SCHOOL מעדיף שהקבצים יהיו אצלי ואני אחליט על איכות המוזיקה ולא אפל (למרות שאפל קידמו את נושא האיכות 24ביט שעושה באזז בשנה האחרונה)
the one  |  20.11.14
17.
מה קרה? קשה להתמודד עם העובדות?
הרשימה היא של אפליקציות בלעדיות לאנדרואיד וגם אם נדמה לכם שלא הכל "שווה" זה לא משנה את העובדה שהאפליקציה לא זמינה למשתמשי האייפון והאייפד. אגב, יש המון אפליקציות חשובות יותר שלא צויינו ויש ייתרונות רבים וחשובים יותר לאנדרואיד מכמה אפליקציות בלעדיות. לגבי הרשימה עצמה: לא כל אפליקציה היא חובה או כזאת שמי שאין לו אותה מפסיד אבל הן מייצגות את האופציות הרבות שיש באנדרואיד וחברות באייפון ואייפד. -צבע נורית הלד לחיווי, למשל, זה דבר מאוד נוח והקצאת צבע שונה לאפליקציות שונות מאפשרת לראות במבט, בלי לגעת במכשיר, איזו הודעה התקבלה. -האפשרות למולטיטסקינג אמיתי עם חלונות זה דבר נהדר ונוח, בעיקר בטבלטים. -גוגל סקאי וקיפ (שנמצאת הרשימה המקורית) הן אפליקציות בלעדיות לאנדרואיד. זה לא שאין מפות כוכבים ב iOS או אפליקציות תזכורת אבל לא טובות ונוחות כמו אלו של גוגל. -למקרה שלא שמעתם VLC לא זמינה בחנות האפליקציות של אפל כבר כמה חודשים, וזו לא הפעם הראשונה שאפל מוציאה אותה. אני מניח שבשלב מסויים האפליקציה תחזור, כפי שקרה בעבר, אבל זה אומר שהם לא אוהבים כמה מהתכונות שלה ושהגרסה ל iOS לא תתמוך בכל האופציות שיש באנדרואיד. - וויג'טים פשוט לא קיימים iOS (יש כיום מעין גירסה מסורסת ומוגבלת מאוד למה שנקרה וויג'יט ברנדרואיד) כך שזה כשלעצמו הפסד למשתמשי אפל אבל גם מה שיש כיום נמצא מחוץ להישג ידם של המשתמשים ולכן אפליקציה כזו בלעדית לאנדרואיד. -מצא את האייפון אכן מאתרת את מיקומו של המכשיר ומאפשרת לנעול אותו או למחוק אותו אבל האפליקציה המדוברת עושה הרבה יותר מזה. - אפליקציות כמו Locale או Tasker הן אחד מהדברים הטובים ביותר באנדרואיד שמשתמשי אפל לא מסוגלים אפילו להבין כי אף פעם לא יהיו להם אפליקציות כאלה. מהרשימה המקורית שך ביזנס אינסיידר הושמטו עוד כמה אפליקציות ויש עוד המון אפליקציות שלא קיימות ב iOS, כמו דפדפן הפיירפוקס (ולמען האמת גם מה שיש אלו לא בדיוק דפדפנים אחרים כי כולם חייבים להשתמש במנוע הקיים של אפל ולא במנוע המקורי שלהם כך שאלו לא יותר ממעטפת שונה לאותו דפדפן) אפליקתיות SMS, חייגנים, הקלטת שיחות, הורדת טורנטים, חנויות אפליקציות מתחרות, מרכזי בקרה (כן, אפל הואילה בטובה להוסיף כזה לפני שנה אבל היא מחליטה מה יהיה שם ומה לא) ועוד. ברור שיש יתרונות מסויימים לגן סגור בו חברה אחת מחליטה על הכל ומייצרת הכל אבל החסרונות הרבה יותר גדולים. שים לב שהייתרון הגדול ביותר של השיטה, יציבות, זה דבר זמני שהולך ונעלם ככל שהתוכנה הפתוחה מתפתחת. זה קרה עם חלונות וזה קרה כבר גם עם אנדרואיד.
אמיר  |  19.11.14
לכל התגובות