אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הפרסומות ברדיו מקדימות את התוכניות הממשלתיות

הפרסומות ברדיו מקדימות את התוכניות הממשלתיות

הקמפיין לתוכנית מחיר מטרה של משרד השיכון והקמפיין להיפטר משקיות ניילון כבר רץ בכלי התקשורת אבל שני החוקים עדיין לא אושרו בכנסת

19.11.2014, 08:36 | רוני זינגר

בזמן האחרון אי אפשר להתחמק משני מסעות פרסום ממשלתיים בכלי התקשורת - האחד משווק את תוכנית מחיר מטרה של משרד הבינוי, והשני משכנע את "המכורים" לשקיות ניילון להיפטר מהן לקראת החוק שייכנס בקרוב לתוקף ויחייב להשתמש בשקיות בד. הקמפיינים כבר רצים, אלא שבשני המקרים מדובר בתוכניות שכלל לא עברו את מלוא תהליכי האישור ועדיין אינם מיושמים.

יישום תוכנית מחיר מטרה תלוי בהעברת חוק 0% מע"מ שמוביל שר האוצר יאיר לפיד, אולם החוק עדיין לא אושר בכנסת. קמפיין ההסברה יצא לאחרונה לכלי התקשורת תחת כותרת שספגה ביקורת על חוסר הבהירות שלה: "כי למה מטרה שתשלמו יותר". במשרד הבינוי בטוחים שחוק 0% מע"מ יעבור, כך שהקמפיין המוקדם אינו מיותר.

"אכן התלבטנו אם זה הזמן לצאת בקמפיין, אבל התגובות שאנחנו מקבלים טובות מאוד", אומר דובר משרד השיכון, אריאל רוזנברג. עלות מסע הפרסום 1.8 מיליון שקלים, והוא אמור לרוץ בשבועות הקרובים במגוון כלי תקשורת. "מטרת הקמפיין להביא למודעות את התוכנית. חוק 0% מע"מ פשוט יותר להסבר וכולם מכירים אותו, אבל גם אנחנו רוצים להסביר לציבור שבקרוב תיכנס לשוק תוכנית דיור שתשווק דירות במודיעין או בראש העין ב־20% הנחה. כדאי שהציבור ויתכונן לכך ויקבל החלטה מושכלת בהתאם. גם הקבלנים צריכים להבין לקראת מה הולכים".

סל רב פעמי סל רב פעמי סל רב פעמי

קמפיין מוצלח הרבה יותר, כך נראה, הוא הפרסומת לחוק להגבלת השימוש בשקיות הניילון, בכיכובו של השחקן משה איבגי. החוק דווקא עבר בוועדת השרים לחקיקה ובקריאה ראשונה בכנסת, אלא שבשבוע שעבר התפטר השר להגנת הסביבה עמיר פרץ והחוק נתקע. יו"ר ועדת הפנים של הכנסת, מירי רגב, שהיתה אמורה לדון בחוק למחרת ההתפטרות, הודיעה על השעיית הדיונים. מאחורי הקלעים אומרים כי לאחר בשל התנגדויות לחוק בקואליציה, היה נוח לרגב לגנוז את הצעת החוק.

במשרד להגנת הסביבה מתגאים בתגובות טובות לקמפיין, שעבורו משתכר איבגי כ-260 אלף שקל בנוסף לעלות קמפיין של 2.7 מיליון שקל. לפני שלושה ימים הקמפיין ירד, אך לטענת המשרד הדבר נקבע מראש ולא בשל עצירת החוק בוועדה.

"אנחנו אופטימיים בנוגע לקידום הצעת החוק, וכבר שמענו שלאור הלחץ הציבורי הודיעה ח"כ רגב כי תמשיך לקדם את החוק בוועדה שלה. הקמפיין ישוב ויעלה בהמשך בדרכים אחרות בהמשך", נמסר מהמשרד, שם ביקשו להדגיש כי הקמפיין מומן מקנסות והיטלים שגבה המשרד מגופים מזהמים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות