אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דיסקונט מסיים את הרבעון עם ירידה של 15% ברווח הנקי צילום: רון קדמי

דיסקונט מסיים את הרבעון עם ירידה של 15% ברווח הנקי

על רקע הפרשת עתודות לפיצויים הסתכם הרווח הנקי של הבנק ברבעון השלישי ב-234 מיליון שקל, והתשואה להון ב-7.5% בלבד. בנטרול ההפרשה עומד הרווח על 254 מיליון שקל והתשואה על 8.2%

20.11.2014, 09:19 | תומר ורון

בנק דיסקונט פרסם את הדוחות לרבעון השלישי. הבנק הרביעי בגודלו בישראל סיים את הרבעון עם ירידה ברווח הנקי ל-234 מיליון שקל, לעומת 276 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד, ירידה בשיעור של 15.2%. דיסקונט מסיים את הרבעון עם תשואה להון של 7.5%.

בסיכום תשעת החודשים הראשונים של השנה, הסתכם הרווח הנקי של דיסקונט ב-591 מיליון שקל לעומת 802 מיליון בינואר-ספטמבר 2013 – ירידה של 26%. מדובר בתשואה להון של 6.3% לעומת 9%.

נושא שהכביד על תוצאות הבנק הוא התוכנית האסטרטגית של דיסקונט שמטרתה להביא להתייעלותו של הבנק. ברבעון הקודם הפריש בנק דיסקונט 195 מיליון שקל במטרה להביא 250 עובדים לפרישה מוקדמת. ברבעון הנוכחי הפרישה החברה הבת של דיסקונט – מרכנתיל – 33 מיליון שקל נוספים בכדי להוציא כ-60 עובדים לפרישה מוקדמת.

בסך הכול מדובר בהפרשות של 228 מיליון שקל ובבנק מציינים כי בנטרול הפרשות אלו היה הרווח הנקי של תשעת החודשים הראשונים מסתכם ב-732 מיליון שקל - עדיין מדובר בירידה של 8.7% בהשוואה לתקופה המקבילה.

בעקבות ההפרשה, סעיף הוצאות השכר של הבנק זינק ב-8.3% בסיכום תשעת החודשים הראשונים אך ברבעון השלישי רושם הבנק עליה של 2.8%. בהתאם לכך, יחס היעילות של הבנק נעמד על 82% - ובנטרול ההפרשות על 77.9% - היחס הגבוה ביותר במערכת.

מנגד, סעיף הוצאות האשראי עזר לדיסקונט לשפר את הדוח: דיסקונט הפריש 80 מיליון שקל בעקבות הפסדי אשראי, זאת לעומת 457 מיליון שקל שהפריש בתשעת החודשים הראשונים של 2013.

דיסקונט שסבל במשך שנים מבסיס הון צר, רשם מאז תחילת השנה גידול של 8.5% בהון העצמי שלו וכך הגדיל את יחס הלימות ההון ל-9.3% - כאשר דרישות בנק ישראל עומדת על 9%.

תיק האשראי של הבנק רשם גידול מתון של 2.1% ב-12 החודשים האחרונים ובמקביל רשם הבנק ירידה של 4.4% בהיקף הפקדונות של הציבור שהוא מנהל.

"תוצאות הרבעון מעידות על התקדמות בהשגת יעדי הקבוצה", ציינה מנכ"לית דיסקונט, לילך אשר טופילסקי. "התוצאות משקפות את המשך חיזוק בסיס ההון, מעבר לדרישה הרגולטורית, והמשך השיפור באיכות תיק האשראי, תוך צמיחה בהיקף האשראי הקמעונאי, מתחילת השנה. טופיסלקי התייחסה גם לתוכנית ההתייעלות ואמרה כי "לאחר אישור התוכנית עברנו משלב התכנון לשלב הביצוע והבנק שם דגש על ניהול קפדני של ההוצאות והפניית משאבים לפעילויות שבמיקוד האסטרגי".

יו"ר דיסקונט ומנכ"לית הבנק יוסי בכר ולילך אשר טופילסקי , צילום: רמי זרנגר, רון קדמי יו"ר דיסקונט ומנכ"לית הבנק יוסי בכר ולילך אשר טופילסקי | צילום: רמי זרנגר, רון קדמי יו"ר דיסקונט ומנכ"לית הבנק יוסי בכר ולילך אשר טופילסקי , צילום: רמי זרנגר, רון קדמי

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות