אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ראש עיריית רחובות: "תפקידם של ראשי הערים איננו להיות שר הבינוי, זה אבסורד" צילום: יריב כץ

ראש עיריית רחובות: "תפקידם של ראשי הערים איננו להיות שר הבינוי, זה אבסורד"

רחמים מלול בכנס לשכת המקרקעין הפנה אצבע מאשימה כלפי המדיניות הממשלתית: "פקיד בוועדה המחוזית שסיים קורס לפני חודש קובע איך העיר תראה". ראש עיריית רעננה: "אצלי תקועה תוכנית 14 שנה בצנרת התכנונית"

19.11.2014, 11:38 | יעל דראל

"ברחובות פסלו תוכניות לבניית 2,500 יחידות דיור אחרי 30 שנה של דיונים, בשל חריגות רעש מבסיס תל נוף הסמוך. אבל אנו, ראשי הערים, עוסקים ברווחת התושב, לא תפקידנו להיות שר הבינוי. זה אבסורד. המדינה לא סופרת אותנו. פקיד בוועדה המחוזית שסיים קורס לפני חודש קובע איך העיר תראה", כך אמר ראש עיריית רחובות, רחמים מלול, בכנס לשכת שמאי המקרקעין המתקיים באילת.

ראשי הרשויות הנוספים שנכחו בכנס העריכו כי מחירי הדיור לא יירדו בתקופה הקרובה והפנו אצבע מאשימה כלפי המדיניות הממשלתית. "אצלי תקועה תוכנית 14 שנה בצנרת התכנונית", אמר זאב בילסקי, ראש עיריית רעננה. לדבריו, "המדינה מעלה את מחירי הקרקע ועכשיו רוצה לתת מע"מ אפס".

זאב בילסקי זאב בילסקי זאב בילסקי

מי שעוד נכח בכנס היה הרב חנוך זייברט, ראש עיריית בני ברק, שהלין מכיוונו על כך שהמדינה דוחקת את החרדים ולא מטפלת לטענתו במצוקת הדיור במגזר. "בחריש, רצו לסתום עם החרדים את וואדי ערה. בכסיף, רוצים לסתום את הבדואים. גם לציבור החרדי מגיע שיוכל לגור בכל עיר", אמר.

ארנון גלעדי, המשנה לראש עיריית תל אביב יפו, ציין מצידו כי בתל אביב נרקמת תוכנית שמטרתה ליישם את האפשרות לבנות מעל מבני ציבור. "ראשי הערים לא יכולים לבוא בטענות לממשלה לאחר הצו (שעליו חתם לאחרונה שר הפנים היוצא, גדעון סער – י"ד). אנחנו בתל אביב עומלים בימים אלו על תוכנית כזאת. נבנה מעל גני ילדים ויחד עם קידום פרויקטים להתחדשות עירונית בשכונות שמחוץ למרכז העיר ועוד בנייה להשכרה על קרקעות בבעלות העירייה – נטפל במצוקת הדיור".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות