אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קבלת פנים קשה לאמריקאיות: ספנסר גייסה 200 מיליון ש' מתוך 290 בשלב המוסדי צילום: shutterstock

פרסום ראשון

קבלת פנים קשה לאמריקאיות: ספנסר גייסה 200 מיליון ש' מתוך 290 בשלב המוסדי

לנוכח הביקושים הנמוכים בהנפקת האג"ח של חברת הנדל"ן האמריקאית נקבעה במכרז המוסדי ריבית מקסימום של 6.9%. התוצאה המאכזבת עשויה להכשיל את ההנפקות הבאות בתור של חברות הנדל"ן מארה"ב

19.11.2014, 11:52 | אורן פרוינד

גל ההנפקות של חברות הנדל"ן האמריקאיות נפתח היום ברגל שמאל. חברת הנדל"ן ספנסר מניו יורק (Spencer Management Realty) , שבבעלות היזם היהודי אמריקאי ג'ואל גלאק, השלימה הבוקר גיוס של 200 מיליון שקל בלבד מתוך סכום של 288 מיליון שקל שתכננה לגייס בשלב המוסדי.

הביקושים הנמוכים הביאו לכך שהמכרז נסגר בריבית מקסימום של 6.9%, הרבה מעבר למה שקיוותה ספנסר לקבל בישראל. פועלים אי.בי.אי, החתם שהוביל את ההנפקה, הכניס את היד לכיס ורכש אג"ח בהיקף של 5 מיליון שקל.

ההנפקה של ספנסר תהווה מכשול לשלוש חברות הנדל"ן האמריקאיות הנוספות שצפויות לגייס בנובמבר ודצמבר אג"ח בהיקף מצטבר של כ־1.8 מיליארד שקל.

בשבועות הקרובים צפויות לנסות את מזלן החברות: לייטסטון שבבעלות דיויד ליכטנשטיין ,שתנסה לגייס 600 מיליון שקל; אולאיר שבבעלות יואל גולדמן שתנסה לגייס 400 מיליון שקל וסכום דומה תנסה לגייס אם.די.ג'י שבבעלות דיויד מרקס. כולן קיבלו דירוג A. בנוסף לחברות אלו ישנן עוד עשרות חברות זרות שנמצאות כרגע במגעים להנפקה בישראל והגל הנוכחי יהווה מבחן עבור אותן חברות.

הגיוס של ספנסר זכה לביקושים נמוכים למרות העובדה שהאג"ח שלה מדורגות בדירוג גבוה של A על ידי מעלות. כלכלני מעלות ציינו כי החברה זכתה לדירוג גבוה לנוכח רמת המינוף הנמוכה שלה עם יחס הלוואות לשווי הנכסים בשיעור ממוצע של 40%.

ספנסר שעוסקת בנדל"ן למגורים בעיר ניו יורק, נחשבת לחברה בינונית בגל ההנפקות הנוכחי עם היקף נכסים של 370 מיליון דולר. היא מחזיקה 22 פרויקטים שבהם 1,453 דירות עם שיעורי תפוסה של כ־99%. בנוסף יש לחברה שתי קרקעות לבניית דיור להשכרה בלב שכונת ויליאמסבורג בברוקלין.

77% מיחידות הדיור של ספנסר הן בשכירות מפוקחת תחת תוכנית HUD - Housing and Urban Development של משרד השיכון האמריקאי, שלפיה המדינה משלמת 75% משכר הדירה של השוכרים.

כניסה חלשה לבורסה של תל אביב , צילום: אוראל כהן כניסה חלשה לבורסה של תל אביב | צילום: אוראל כהן כניסה חלשה לבורסה של תל אביב , צילום: אוראל כהן

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות