אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
גוגל תיפטר מהאפליקציות הגרועות של אנדרואיד TV

גוגל תיפטר מהאפליקציות הגרועות של אנדרואיד TV

גרסת מערכת ההפעלה לטלוויזיות חכמות היתה אמורה לשפר משמעותית את חוויית השימוש בהן, אך המפתחים לא השקיעו באפליקציות ורבות מהן עמוסות באגים או שפשוט אינן נוחות לשימוש. גוגל מטפלת בנושא באופן ידני ופרטני

19.11.2014, 13:51 | נמרוד צוק

רבות מהאפליקציות המיועדות לפלטפורמת הטלוויזיה החכמה אנדרואיד TV אינן טובות מספיק לטענת גוגל - וכעת החליטה החברה לפעול לשיפור המצב תוך חריגה דרמטית ממדיניות הפיקוח על אפליקציות המסורתית שלה: היא תבדוק ידנית כל אפליקציה לפני הכנסתה לחנות.

בניגוד לאפל, בחנות גוגל פליי לאפליקציות מובייל מעלים המפתחים את המוצרים שלהם ללא בדיקה ידנית של אנשי החברה, כאשר רק במקרה של בעיה חריגה או דיווחי משתמשים היא עשויה להוריד אותן מהחנות בדיעבד. מפתח שירצה להפוך את האפליקציה שלו לנגישה גם דרך אנדרואיד TV יצטרך לחכות מעתה לאישור של גוגל, על פי תקנה חדשה שמופיעה בדף ההנחיות למפתחים.

גוגל תערוך ניקוי אורוות. טלוויזיה חכמה גוגל תערוך ניקוי אורוות. טלוויזיה חכמה גוגל תערוך ניקוי אורוות. טלוויזיה חכמה

הבדיקות שיעברו האפליקציות ייכללו התייחסות לשימושיות, ובעיקר התאמת האפליקציה לשליטה באמצעות בקרי משחק מסוג גיימפאד ו-D-Pad, דוגמת אלו שמגיעים עם סטרימר הנקסוס פלייר שגוגל השיקה בחודש שעבר בשיתוף ASUS. השקת המכשיר החדש היתה כפי הנראה הטריגר העיקרי לשינוי המדיניות.

גוגל השיקה את אנדרואיד TV ביוני האחרון, כתחליף לפלטפורמת גוגל TV הכושלת, על בסיס גרסה 5 של מערכת ההפעלה. הנקסוס פלייר הוא כרגע המוצר היחיד שמריץ אותה, אבל בחודשים הקרובים עתידים לצאת לשוק מוצרים נוספים כגון מיני-קונסולה של חברת רייזר וטלוויזיות חכמות של סוני, שארפ, פיליפס וחברות נוספות שיתבססו עליה. בין האפליקציות המרכזיות שפועלות על גבי הפלטפורמה אפשר למצוא את נטפליקס, יוטיוב, הולו, פנדורה ושידורי משחקי ה-NBA ומשחקי בייסבול מטורניר המייג'ור ליג (mlb.tv), לצד משחקי אנדרואיד רבים שעברו התאמה למסך הגדול.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות