אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
טורקיה: קבוצה בליגה השלישית מעניינת יותר מקבוצות הליגות הבכירה צילום: איי אף פי

טורקיה: קבוצה בליגה השלישית מעניינת יותר מקבוצות הליגות הבכירה

הקבוצה הטורקית המקומית "של מסוט אוזיל" מושכת יותר אוהדים מאשר קבוצות אחרות בסופר ליג

19.11.2014, 16:07 | שירות כלכליסט

קבוצת הכדורגל של מחוז זונגולדאק, שם מתגוררת המשפחה של מסוט אוזיל, כוכבה של ארסנל, היא הלהיט החדש של הכדורגל הטורקי. זונגולדאק קומורספור, המשחקת בליגה השלישית (Spor Toto 3. Lig) מושכת יותר קהל ממרבית הקבוצות בליגה הבכירה.

קראו עוד בכלכליסט

אוהדי נבחרת טורקיה. משבר קהל, צילום: רויטרס אוהדי נבחרת טורקיה. משבר קהל | צילום: רויטרס אוהדי נבחרת טורקיה. משבר קהל, צילום: רויטרס

הקבוצה מהליגה השלישית בטורקיה משכה העונה בממוצע 9,562 אוהדים למשחק באצטדיון קמאל קוקסאל המכיל 13 אלף מושבים. לעומת זאת, קבוצות הסופר-ליג משכו בממוצע רק 8,500 אוהדים למשחק, על אף שיש להן אצטדיונים גדולים בהרבה. 

בכלל, נראה כי הקבוצות בליגות התחתונות של טורקיה מתחילות למשוך יותר קהל מאשר הקבוצות בליגה הבכירה, בעקבות כעס האוהדים מאימוץ מערכת כרטוס אלקטרונית (Passolig system), והדרך בה הליגה מנוהלת.

הליגה שבה משחקת זונגולדאק אינה משתמשת בשיטת הכרטוס האלקטרונית, כך שקבוצות כמוה משכו יותר אוהדים מאשר רבות מהקבוצות בסופר ליג.

קבוצת סקריספור מליגות המשנה משכה 12,400 אוהדים במשחק נגד אנקרה דמירספור, 11 אלף אוהדים נגד סיליברספור ו-14,100 נגד איבאליקגוצ'ו.

האוהדים מעבירים ביקורת רבה נגד מערכת הכרטוס החדשה, בטענה שהיא מאפשרת שימוש בפרטים שלהם לצרכי מעקב, זאת בנוסף על כך שהם נאלצים לשלם עמלה לבנק שמנהל את המערכת על כל מכירה.

הכרטיסים מונפקים על ידי בנק ההשקעות Aktif Yatirim Bankasi, שנכון ליוני צבר חובות קצרי טווח בגובה 1.3 מיליארד דולר, פירוש הדבר שהוא נמוך בשש רמות מדרגת השקעה.  הבנק הוא בבעלותו של חאליק הולדינג. עד דצמבר 2013 ניהל את החברה חתנו של ראש הממשלה רג'יפ טאיפ ארדואן.

"זה קשור לכדורגל רק על פניו", אומר כלכלן הכדורגל טוגרול אקסר. "המטרה האמיתית היא שהבנק יגיע לקבוצה של צרכנים שאינם חלק ממאגר הלקוחות הנוכחי שלו".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות