אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
גביע העולם ברוגבי יגדיל את הכלכלה הבריטית צילום: Gettyimage

גביע העולם ברוגבי יגדיל את הכלכלה הבריטית

לפי דו"ח הטורניר ייצר תפוקה כוללת בשווי 2.2 מיליארד ליש"ט וההערכה היא שהתוצר הנוסף יסתכם בתרומה של 982 מיליון ליש"ט לתמ"ג

19.11.2014, 16:08 | שירות כלכליסט

גביע העולם ברוגבי שיתקיים בשנה הבאה באנגליה יגדיל את הכלכלה הבריטית בקרוב ל-1 מיליארד ליש"ט, כך עולה ממחקר על ההשפעה הכלכלית שפורסם השבוע.

קראו עוד בכלכליסט

נבחרת הרוגבי של ניו זילנד. בדלויט מחשבים הכנסה של 2.2 מיליארד ליש"ט, צילום: Gettyimage נבחרת הרוגבי של ניו זילנד. בדלויט מחשבים הכנסה של 2.2 מיליארד ליש"ט | צילום: Gettyimage נבחרת הרוגבי של ניו זילנד. בדלויט מחשבים הכנסה של 2.2 מיליארד ליש"ט, צילום: Gettyimage

המחקר, שנערך עבור הוועדה המארגנת של גביע העולם ברוגבי ב-2015, בחן את הדרכים השונות שבהן הטורניר יועיל למדינה המארחת. לפי הדו"ח, הטורניר ייצר תפוקה כוללת בשווי 2.2 מיליארד ליש"ט, זאת בהתאם למחקר כלכלי קודם שערכו בדלויט ב-2008.

ההערכה היא שהתוצר הנוסף יסתכם בתרומה של 982 מיליון ליש"ט לתמ"ג. הטבות הכלכליות יתחלקו בין 11 הערים המארחות.

מספר רב יותר של תיירים זרים צפויים לבקר באנגליה מאשר בכל טורניר גביע העולם קודם, וייווצרו 41 אלף משרות ברחבי המדינה. כך על פי הדו"ח.

"גביע העולם ברוגבי צפוי לייצר טווח רחב של הזדמנויות כלכליות על פני סקטורים רבים ושונים", כתבה בהצהרה דבי ג'בנס, מנכ"לית הוועדה המארגנת של הטורניר. "בין אם דרך השקעה בתשתיות, תמיכה במקומות עבודה או יצירת הכנסות באזורי האוהדים, ההטבות הכלכליות יתחלקו בין 11 הערים המארחות שלנו ומעבר להן. הטורניר צפוי למשוך יותר מבקרים מאשר כל טורניר קודם, כך שהוא בדרכו להשאיר אחריו מורשת כלכלית חזקה".

הטורניר ייצא לדרך ב-18 בספטמבר, 2015 במשחק של אנגליה מול פיג'י.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות