אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בשורות רעות לדיויד פדרמן: ירידה במרווחי הזיקוק של בזן ברבעון השלישי

בשורות רעות לדיויד פדרמן: ירידה במרווחי הזיקוק של בזן ברבעון השלישי

בזן, שבשליטת החברה לישראל (37%) ופטרוכימיים (29%) הציגה רווחיות ברבעון השלישי של 2014, אך ירידה במרווח הזיקוק ל-5.1 דולר לחבית בהשוואה ל-5.5 דולר לחבית ברבעון המקביל אשתקד

19.11.2014, 15:10 | אורן פרוינד

מחזיקי האג"ח של חברת פטרוכימיים המנהלים מו"מ בנוגע לחוב של מיליארד שקל מול בעל השליטה (59%) דיויד פדרמן, מודאגים היום (ד') מהירידה במניית החברה הבת (29%) בזן, אשר הם מחזיקים בשעבוד על 36% ממניותיה.

קראו עוד בכלכליסט

חברת בתי זיקוק לנפט שבשליטת החברה לישראל (37%) ופטרוכימיים (29%) דיווחה הבוקר על רווח נקי של 14.6 מיליון דולר לעומת הפסד של 69.8 מיליון דולר ברבעון המקביל. מדובר ברבעון שלישי ברציפות שמצליחה החברה להציג רווחים לאחר תקופה ממושכת של הפסדים.

דיוויד פדרמן, בעל השליטה במפעלים פטרוכימיים דיוויד פדרמן, בעל השליטה במפעלים פטרוכימיים דיוויד פדרמן, בעל השליטה במפעלים פטרוכימיים

למרות הרווחיות שהציגה בזן ברבעון השלישי, מניית החברה רושמת ירידות שערים של כ-4% במסחר בת"א על רקע ירידה במרווחי הזיקוק שלה, כלומר, הפער בין מחיר הנפט שרוכשת בזן לבין המחיר בו היא מוכרת את המוצרים שלה. מרווח הזיקוק המנוטרל שהציגה בזן ברבעון השלישי של 2014 עמד על 5.1 דולר לחבית ביחס למרווח ייחוס (מרווח ממוצע של השוק) של 3.4 דולר לחבית, זאת בהשוואה למרווח הזיקוק המנוטרל ברבעון המקביל שעמד על 5.5 דולר לחבית, כשמרווח הייחוס לאותה תקופה עמד על 1.1 דולר לחבית.

ההכנסות של בזן ברבעון השלישי הסתכמו לכ- 2.4 מיליארד דולר, בהשוואה להכנסות של 2.6 מיליארד דולר ברבעון המקביל - ירידה של 7.6%. למרות הירידה בהכנסות בזן הציגה עלייה של 61% ברווח התפעולי בעיקר בגין הכנסה חד פעמית של 25 מיליון דולר על רקע שינוי הסדרי הפיצויים מול העובדים.

ה-EBITDA (רווח לפני מס פחת והפחתות שונות) עלה ברבעון השלישי בשיעור של 33% לרמה של 95 מיליון דולר. עיקר העלייה נרשמה בפעילות הליבה של בזן במגזר הדלקים שתרם 44 מיליון דולר ובמגזר הפטרוכימיה - פולימרים שתרם 38 מיליון דולר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות