אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בנק ספרדי רוכש השליטה בבית ההשקעות סיגמא לפי שווי של 30 מיליון שקל צילום: עמית שעל

בנק ספרדי רוכש השליטה בבית ההשקעות סיגמא לפי שווי של 30 מיליון שקל

Andbank הספרדי ישקיע לראשונה בישראל דרך רכישת השליטה בבית ההשקעות סיגמא שבשליטת משפחת גלאי, עזרא עטר, מיקו גילת ורוני נפתלי. לבנק יש אופציה להגדלת אחזקותיו בבית ההשקעות ל-100%

19.11.2014, 15:33 | רחלי בינדמן

הבנק הספרדי Andbank נכנס לראשונה לפעילות בישראל. ל"כלכליסט" נודע כי הבנק ירכוש 60% מבית ההשקעות סיגמא שבשליטת דן גלאי, עזרא עטר, מיקו גילת ורוני נפתלי, ובניהולו של אורי גלאי, זאת לפי שווי של 30 מיליון שקל לבית ההשקעות. ההשקעה תהיה 18 מיליון עבור 60% מבית ההשקעות, חציה בהזרמת הון וחציה בתשלום לבעלים הקיימים.

20 מיליון שקל מתוך הסכום שישלם הבנק יוזרמו לתוך בית ההשקעות ו-20 מיליון שקל נוספים יועברו לידי השותפים הקיימים. סיגמא מנהל למעלה מאלף תיקי השקעות של לקוחות פרטיים וקרנות נאמנות. היקף הנכסים המנוהל על ידי בית ההשקעות מסתכם ב-2.5 מיליארד שקלים. הבנק הספרדי הוא בנק גדול המנהל עשרות מיליארדי אירו בהיקף נכסים ופעיל במלמעלה מ-16 מדינות. מדובר בבנק פרטי עם למעלה מ-80 שנות נסיון בשוק הפיננסים והבנקאות. הבנק הוא תוצר של מיזוג שהתרחש בין שנת 2001 בין בנק אגריקול (שהיה בבעלות משפחת Cerqueda) ובנק ריג (שהיה בבעלות משפחת ריג). הבנק מחזיק באופציה לרכוש את מלוא ההחזקות בבית ההשקעות.

פרופ פרופ' דן גלאי | צילום: עמית שעל פרופ

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות