אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עובדי מגה רוצים להכריז על סכסוך עבודה: "לא יכולים לצאת להפסקות" צילום: אוראל כהן

עובדי מגה רוצים להכריז על סכסוך עבודה: "לא יכולים לצאת להפסקות"

ועד עובדי מגה פנה להסתדרות לאישור סכסוך העבודה ואף שוקל ולפנות לבית הדין לעבודה, בשל הרעה בתנאי העסקת העובדים. לטענתו, ההנהלה מונעת מהם ימי חופש והטבות המעוגנות בהסכם הקיבוצי

19.11.2014, 17:48 | נורית קדוש

עובדי מגה הגישו בקשה לאישור ההכרזה על סכסוך עבודה בהסתדרות, ואף שוקלים לפנות לבית הדין לעבודה, זאת בשל הרעה בתנאי העסקת העובדים. לטענת ועד העובדים, הנהלת החברה החליטה באופן חד צדדי למנוע מהעובדים ימי נופש, מענקים, גיבושים והטבות נוספות שהיו נהוגות בחברה זה עשרות שנים ומעוגנות בהסכם הקיבוצי ומעסיקה עובדים בחוזים אישיים. לצד הפרת ההסכם הקיבוצי, החברה צמצמה את כוח האדם, ויצרה עומס כה רב על העובדים, שנמנעת מהם יציאה להפסקות.

קראו עוד בכלכליסט

"כל ניסיונות ההידברות של הוועד עם ההנהלה לא הועילו, ההנהלה מסרבת לדון בפגיעה בזכויות העובדים ותנאי העסקתם. חמורה במיוחד העובדה כי ההפרות מבוצעות במהלך מו"מ שנועד להביא לשיפור מצבה של החברה, לאחר שנים רבות בהן לא נחתם הסכם לתוספת שכר" טען אייל אלי יו"ר ועד העובדים. העובדים אף שכרו את את פרופ' ירון זליכה לצורך בדיקת הגורמים שהובילו את מגה למצבה הנוכחי.

סניף של מגה, צילום: גיל קליאן סניף של מגה | צילום: גיל קליאן סניף של מגה, צילום: גיל קליאן

לטענת אלי: "המחסור בכוח האדם מביא למצב אבסורדי ובלתי מתקבל על הדעת, שעובדים לא מורשים לצאת להפסקת. ההנהלה מסרבת להידבר עם העובדים ומתנהלת בחוסר תום לב. חזרנו עשרות שנים אחורה ולא נסכים להפרת זכויותיהם של העובדים", עוד מוסיף אלי: "ההנהלה לא פועלת בשיתוף פעולה עם הוועד ולא מתייעצת ומשתפת בדבר תכניותיה העתידיות, יוצרת מלחמת התשה מול העובדים הוותיקים על מנת שירימו ידיים וילכו הביתה מחוסר ברירה. הרעת תנאי העובדים וההפרות הבוטות של ההסכם הקיבוצי, יחד עם חוסר יכולת הידברות ושיתוף פעולה מצד ההנהלה, אילץ אותנו ללכת על מהלך של הכרזה על סכסוך עבודה".

ממגה נמסר בתגובה: "רשת מגה מובילה בימים אלו מספר מהלכים אסטרטגיים שמובילים לצמיחת החברה.

כחלק ממהלכים אלו נעשים מספר צעדי התייעלות רוחביים שנועדו להתאים את מבנה ההוצאות באופן שסייע לה בין היתר לתמוך במדיניות הוזלת המחירים לצרכנים. מגה רואה בעובדיה ומקור פרנסתם ערך עליון ונמצאת במו"מ עם ועד העובדים, מתוך אחריות משותפת הן של ההנהלה והן של העובדים לשמירה על חוסנה והצלחתה של החברה גם בתקופה מאתגרת זו".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות