אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
"כלל פיננסים בטוחה העדיפה את האינטרס של אי.די.בי על פני לקוחותיה" צילום: עמית שעל

"כלל פיננסים בטוחה העדיפה את האינטרס של אי.די.בי על פני לקוחותיה"

בקשה לתביעה ייצוגית נגד בנק ירושלים ובטוחה, בטענה כי העדיפה את האינטרסים שלה ושל קונצרן אי.די.בי אליו השתייכה, כשביצעה ללקוחותיה עסקאות בני"ע שהופקו על ידי חברות בקונצרן

19.11.2014, 20:28 | גולן חזני
בקשה לאישור תביעה ייצוגית נגד בנק ירושלים וחברי הדירקטוריון של בית ההשקעות כלל פיננסים בטוחה, הוגשה על ידי עו"ד עדי צמחוני לבית המשפט המחוזי בת"א. בין הנתבעים דירקטורים בכלל פיננסים, בית ההשקעות של כלל ביטוח לשעבר, שנמכר בינתיים, ביניהם אביגדור קפלן שהיה יו"ר כלל ביטוח, טל רז, יעקב סגל, רארוני אלרואי ואחרים.

צמחוני מבקש להגדיר את הקבוצה שבשמה הוגשה התובענה ככל מי שקיבל שירותי ניהול תיקים בכלל פיננסים בטוחה ובמסגרת ניהול התיקים רכשה עבורו בטוחה מניות או אג"ח של חברות מקבוצת אי.די.בי. בתקופה שבה כלל פיננסים נשלטה על ידי אי.די.בי, ומבלי לקבל את אישור הלקוח לרכישה. הדירקטורים ובנק ירושלים נדרשים לשלם לתובעים את הנזקים שנגרמו להם בשל הרכישות ובשכר הטירחה.

בטוחה השתייכה במהלך כל שנות פעילותה לקונצרן אי.די.בי ורכשה עבור צמחוני אג"ח של החברות אי.די.בי אחזקות, פיתוח, שופרסל וכור שגרמו לו להפסיד 61% מהשקעתו.

יו"ר כלל ביטוח לשעבר אביגדור קפלן, צילום: אוראל כהן יו"ר כלל ביטוח לשעבר אביגדור קפלן | צילום: אוראל כהן יו"ר כלל ביטוח לשעבר אביגדור קפלן, צילום: אוראל כהן

"במסגרת פעילות ניהול התיקים נהגה בטוחה להעדיף באופן גורף את האינטרסים שלה ושל חברות שונות בקונצרן אי.די.בי על פני האינטרסים של לקוחותיה, כאשר היא ביצעה עבור לקוחותיה עסקאות בניירות ערך שונים אשר הונפקו על-ידי חברות מקונצרן אי.די.בי, לרבות רכישה ומכירה של אגרות חוב של החברות השולטות בקונצרן, הלוא הן אי.די.בי אחזקות ואי.די.בי פתוח. בעשותה כן, נטען, הפרה בטוחה באופן גס ובוטה הוראות ברורות ומפורשות של הדין, ובעיקר חוק הייעוץ, אשר אוסרות עליה, בין היתר, להעדיף את עניינה שלה או של תאגידים הקשורים אליה על פני עניינם של לקוחותיה, ולבצע פעולות בניירות ערך בניגוד עניינים, מבלי לגלות את דבר ניגוד העניינים ללקוחותיה ומבלי לקבל את הסכמם מראש, עובר לביצועה של כל עסקה אשר יש בה משום ניגוד עניינים", נטען בתביעה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות