אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רשות החשמל אישרה הקמת מתקנים סולארים חדשים, היזמים מתלוננים על התעריף

רשות החשמל אישרה הקמת מתקנים סולארים חדשים, היזמים מתלוננים על התעריף

לפי התוכנית, עסקים או בתים שיתקינו מתקן סולארי קטן יזכו לתשלום של תעריף מובטח של 55 אגורות לקילוואט שעה. היזמים: התוכנית אינה כדאית לעומת הקודמת

20.11.2014, 13:40 | ליאור גוטמן
רשות החשמל אישרה השבוע מכסת ייצור חדשה לייצור חשמל ממקורות מתחדשים. מדובר ב-20 מגה וואט שיזכו לתעריף מובטח של כ-55 אגורות לכל קילוואט שעה (כולל מע"מ), כאשר המכסה מיועדת לעסקים קטנים או בתים שיתקינו על גגם מתקן סולארי קטן (בהספק של עד עד 50 קילוואט לשעה).

לפי רשות החשמל, התעריף חושב על פי "בסיס נתוני עלויות ציוד והתקנה כמתואר לעיל, אשר התקבלו מחברת בלומברג (BNEF) וכן ממקורות חיצוניים. מטרת התעריף היא לאזן עלויות הקמה, תפעול, ומימון, תוך הבטחת תשואה נאותה ליזם, במטרה להבטיח כדאיות כלכלית של הקמת מתקנים אלו בתעריף המינימאלי המאפשר זאת".

לוחות סולאריים. בקרוב על בתים? לוחות סולאריים. בקרוב על בתים? לוחות סולאריים. בקרוב על בתים?

למרות המכסה החדשה, חלק מהיזמים בענף מתלוננים שההסדרה החדשה לא תציל את הענף, משום שלטענתם התעריף הנמוך שחברת החשמל תשלם לבעלי המתקן, לא יהיה כדאי. "המכסה החדשה והתעריף שלה פחות כלכליים מתעריף 'מונה נטו', כלומר מהאפשרות להתקזז בחשבון החשמל שמבטיח למתקין 63 אגורות לקילוואט שעה. המכסה אינה מקדמת את הענף הסולארי כלל. בשל התעריף והכמות ולא מייצרים כך ודאות", טוען דני דנן, מנכ"ל אנרפוינט.

ברשות החשמל מסבירים בתגובה לטענות שבשנים האחרונות נרשמה ירידה חדה במחירי התשתית (פאנלים) ולכן אין סיבה שלקוחות חברת החשמל יסבסדו את היזמים. עוד מחדדים שם שתעריף של 55 אגורות לקוט"ש (כולל מע"מ) הוא מובטח ל-20 שנה, ואילו תעריף "מונה נטו" לא מבטיח למתקין יציבות בהכנסות לאורך זמן.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

5 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

5.
אז ירדו מ-2 ש"ח, עד 0.67, ועתה שוב ל-0.55 ?? שחיתות
פעם היו נותנים 2 ש"ח,,, אח'כ ירדו ל-1.22,,,, והשנה, לאחר 3 שנים כבר נתנו הרבה פחות ורק 1/3 מהמקור, והגיעו -67 אג' לקוט"ש ופתאום שוב הורידו ההצעה, ורוצים לתת עתה 55 אג' ?? למוכרי החשמל הם מורידים העלות,,, אבל לצרכנים הם מעלים מחירים, ולמשכורות לבכירים הם מקפיצים משכורות , בונוסים, והטבות וכד' מסקנה: הם לא באמת רוצים להפוך את ישראל למדינה שמספקת צרכיה באנרגיה ב'ירוק'
אנשים לא זוכרים??  |  23.11.14