אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הפועל קטמון ירושלים אימצה את נבחרת הכדורגל של הספיישל אולימפיקס ישראל

הפועל קטמון ירושלים אימצה את נבחרת הכדורגל של הספיישל אולימפיקס ישראל

הנבחרת זכתה במקום השני בטורניר בינלאומי שהתקיים בבלגיה ובו משתתפים כדורגלנים בעלי מוגבלויות. היא ממשיכה לקבל סיוע מקבוצת האוהדים של הפועל קטמון ירושלים

20.11.2014, 15:11 | שירות כלכליסט

נבחרת הכדורגל של מפעל "ספיישל אולימפיקס ישראל" שבה ארצה מטורניר בינלאומי "ספיישל אולימפיקס אירופה" באנטוורפן, בלגיה, לאחר שזכתה במקום השני בטורניר, שזיכה אותה במדליית כסף.

קראו עוד בכלכליסט

נבחרת ישראל לספיישל אולימפיקס. הנבחרת הישראלית, עם החלוץ יוגב פרל מעמותת שק"ל, שהבקיע את רוב השערים לישראל, ניצחה את בלגיה ומלטה 2:1 ו-3:1 בהתאמה, אך הפסידה במשחק הגמר לנבחרת אירלנד 4:0 נבחרת ישראל לספיישל אולימפיקס. הנבחרת הישראלית, עם החלוץ יוגב פרל מעמותת שק"ל, שהבקיע את רוב השערים לישראל, ניצחה את בלגיה ומלטה 2:1 ו-3:1 בהתאמה, אך הפסידה במשחק הגמר לנבחרת אירלנד 4:0 נבחרת ישראל לספיישל אולימפיקס. הנבחרת הישראלית, עם החלוץ יוגב פרל מעמותת שק"ל, שהבקיע את רוב השערים לישראל, ניצחה את בלגיה ומלטה 2:1 ו-3:1 בהתאמה, אך הפסידה במשחק הגמר לנבחרת אירלנד 4:0

מדובר בטורניר בינלאומי המתקיים מדי ארבע שנים, לפני המשחקים האולימפיים הרגילים ומשתתפות בו משלחות של כדורגלנים בעלי מוגבלויות, מכל העולם.

בנבחרת הישראלית השתתפו שחקנים מעמותת שק''ל, המסייעת לבעלי מוגבלויות להשתלב בחברה.

רכז הספורט בשק"ל, עמוס פולק, שליווה את הקבוצה לבלגיה, מספר שבמשחקי הקיץ מדי ארבע שנים משתתפים ספורטאים בעלי מוגבלויות, המתחרים ב-32 ענפים.

המשחקים מתנהלים במתכונת של משחקים אולימפיים ומשחקי הכדורגל נחלקים למוקדמות ולמשחקי דירוג.

בבית של נבחרת ישראל השתתפו נבחרות מאירלנד, בלגיה ומלטה. הנבחרת הישראלית, עם החלוץ יוגב פרל מעמותת שק"ל, שהבקיע את רוב השערים לישראל, ניצחה את בלגיה ומלטה 2:1 ו-3:1 בהתאמה, אך הפסידה במשחק הגמר לנבחרת אירלנד 4:0. הקבוצה הישראלית דורגה במקום השני שזיכה אותה במדליית כסף.

שחקני הנבחרת נבחרים בהגרלה ארצית בישראל ולא לפי כישורים.

הפועל קטמון מירושלים אימצה את קבוצת הכדורגל של עמותת שק"ל. כאשר רכז הספורט של שק''ל, עמוס פולק, פנה להפועל קטמון בבקשה שיסייעו לו בהכנת קבוצת הכדורגל של בעלי צרכים מיוחדים, לקראת ה"ספיישל אולימפיקס" הבינלאומי בבלגיה, הוא נענה בהתלהבות רבה.

אנשי קטמון נרתמו לעשייה. הם ליוו את הקבוצה לאורך כל הדרך ובמשך שנה שלמה הפועל קטמון השקיעה מאמצים רבים בהכנת נבחרת השחקנים של שק''ל. הם סיפקו מדים ומגרש כדורגל מקצועי, שחקני הקבוצה הגיעו מדי שבוע בחום ובקור לשחק עם שחקני שק''ל ושיפרו את יכולותיהם המקצועית. המאמצים ושיתוף הפעולה השתלמו ובגדול - נבחרת שק"ל שבה הביתה עם כמה מדליות כסף והרבה גאווה.

מנהלה המקצועי של הקבוצה, שי אהרון, המנכ"ל אורי שרצקי, חברי ההנהלה ירון דוויק, ציקי פרידמן, ורבים משחקני הפועל קטמון יקיימו במשחק הליגה הביתי הקרוב בטדי, טקס חלוקת מדליות לשחקני הכדורגל של שק''ל, אשר זכו במדליות כסף ב"ספיישל אולימפיקס" בינלאומי.

הנהלת הפועל קטמון ירושלים החליטה להמשיך ולאמץ את שחקני שק"ל שנה נוספת.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות