אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ממשיכים להתייעל: בנק דיסקונט סגר את הסניף בלונדון צילום: רון קדמי

ממשיכים להתייעל: בנק דיסקונט סגר את הסניף בלונדון

בסניף עבדו כ-30 עובדים מקומיים שרובם כבר פוטרו. הסניף החזיק בתיק אשראי של חצי מיליארד ליש"ט ועתה נבחנת מכירת חלק מתיק האשראי והעברה של חלקים לניהול דיסקונט ישראל

20.11.2014, 15:46 | תומר ורון
בנק דיסקונט ממשיך לנקוט בצעדי התייעלות וסגר את הסניף בלונדון. הסניף החזיק בתיק אשראי של חצי מיליארד ליש"ט ובימים אלו בוחנים בבנק מכירת חלק מתיק האשראי והעברה של חלקים לניהולו של דיסקונט ישראל.

קראו עוד בכלכליסט

הסניף בלונדון שהחל את פעילותו ב-1982 היה עד לסגירתו תחת סמכותה הישירה של החטיבה העסקית בבנק, בראשות אורית אלסטר. הסניף כלל פעילות שמתמקדת במתן שירותי בנקאות עסקית ומסחרית ללקוחות ישראלים ומקומיים ולחברות בבריטניה ובמערב אירופה. עיקר פעילות הסניף עסקה במתן אשראי למגזר הנדל"ן, למלונאות ולמימון פעילות סחר חוץ בענף הדלקים והאנרגיה. הסניף בלונדון כלל גם פעילות של בנקאות פרטית ללקוחות אמידים. את 2013 סיים הסניף בלונדון עם הכנסות של כ־100 מיליון שקל – 1.3% מהכנסות הקבוצה כולה באותה שנה.

סניף של בנק דיסקונט (ארכיון), צילום: יריב כץ סניף של בנק דיסקונט (ארכיון) | צילום: יריב כץ סניף של בנק דיסקונט (ארכיון), צילום: יריב כץ

בסניף הלונדוני עבדו כ-30 עובדים מקומיים שרובם פוטרו עם ההחלטה על סגירתו. מהלך זה הוא חלק משורת צעדים שנוקטת מנכ"לית דיסקונט לילך אשר טופילסקי כדי לייעל את מבנה הבנק. בין היתר צמצה טופילסקי את מספר החטיבות בבנק וסגרה את חטיבת התפעול שפעילותיה מוזגה לתוך פעילות של שתי חטיבות קיימות. בהתאם, גם מספר חברי הנהלת הבנק צומצם.

כמו כן דיסקונט סגרו לאחרונה את מטה מרחב גוש דן, דבר שהביא להתנגשות עם ועד העובדים שהשבית במפתיע שני סניפי בנק. הבנק גם סגר את המרכז לבנקאות פרטית בינלאומית בירושלים, מרכז שהתאפיין בפעילות מצוצמת והעביר את הטיפול למרכז בתל אביב.

הצעד החשוב ביותר בתהליך ההתייעלות של דיסקונט הוא מערכת היחסים עם עובדי הבנק וצמצום סעיף הוצאות השכר. דיסקונט מציג עם פרסום הדו"חות היום יחס יעילות גרוע של 82% וגם בניטרול ההפרשות שביצע הבנק בכדי לקדם את תוכנית הפרישה המוקדמת, יחס זה עומד על 77.9%.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות