אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פייסבוק Groups: להקים קבוצה באבחת אצבע

בדיקת כלכליסט

פייסבוק Groups: להקים קבוצה באבחת אצבע

האפליקציה החדשה שחשפה פייסבוק השבוע מאפשרת לנהל ולהשתמש באופן יעיל בקבוצות ועמודים. היא כוללת ממשק נעים, יכולות עריכה, יצירת קבוצות חדשות ועוד. היא נוחה מאוד ומתאימה גם למשתמשים מתחילים

21.11.2014, 22:18 | רפאל קאהאן

פייסבוק השיקה בתחילת השבוע אפליקציה חדשה לקבוצות. אם עד כה רוב המשתמשים נאלצו להשתמש בשתי אפליקציות - פייסבוק הוסיפה להם שלישית. אבל שלא כמו במקרה מסנג'ר, כאן השיקול דווקא מועיל למשתמשי הרשת החברתית - ובעיקר לחובבי הקבוצות והעמודים לסוגיהם.

קראו עוד בכלכליסט

בפתיחת האפליקציה תגיעו ישירות למסך הבית שמרכז את כל הקבוצות בהן אתם חברים. הקבוצות מוצגות כעיגולים בדומה לתמונות המשתמשים במסנג'ר, אפליקציית ההודעות המיידיות. אם תגללו ימינה תגלו את עמודת העדכונים בה יוצגו לכם הפעולות האחרונות שבוצעו בקבוצות, בדיוק כמו בפיד שלכם.

סוף סוף אפשר ליצור קבוצות מהסלולרי בקלות סוף סוף אפשר ליצור קבוצות מהסלולרי בקלות סוף סוף אפשר ליצור קבוצות מהסלולרי בקלות

עוד גלילה ימינה תביא אתכם לעמודת ההצעות בה תוכלו לקבל הצעות לקבוצות או דפים חדשים אשר עשויים לעניין אתכם בהתאם לפילוח העדפותיכם וחבריכם. העמודה האחרונה כוללת את מסך ההגדרות ומאפשרת לכם לשלוט בהתראות, בחיווי הקולי ובאופן הצגת העדכונים מכל קבוצה.

יצירת קבוצה חדשה היא עסק קל למדי, כל מה שצריך זה ללחוץ על סימן + בחלק הימני התחתון של העמודה ראשית (השמאלית ביותר) ושם תוכלו לבחור את הקטגוריה. למשל: הורים, משפחה, מוצרים למכירה ועוד. כל מה שנותר הוא להוסיף לוגו, לבחור שם ולבחור האם מדובר בקבוצה סודית, ציבורית או מוגבלת ולהוסיף חברים.

הקבוצות מופיעות בעיגולים ושיתוף התוכן קל במיוחד הקבוצות מופיעות בעיגולים ושיתוף התוכן קל במיוחד הקבוצות מופיעות בעיגולים ושיתוף התוכן קל במיוחד

לאחר מכן ניתן לשלוט בקבוצה, לשתף אותה או להוסיף פריטים בדיוק כמו שהייתם עושים בממשק הווב הסטנדרטי. כמיטב מסורת פייסבוק לא ניתן למחוק קבוצה אלא רק לעזוב אותה, מה שאומר שהחומרים שמועלים או מפורסמים בה יהיו לעולם שמורים בשרתי החברה. אבל הרי זו העסקה שעושים עם מארק צוקרברג כדי להשתמש בפייסבוק בחינם.

היתרון הגדול של האפליקציה הוא הפשטות שלה. היא קלה לשימוש ואפילו משתמשים טכנופובים לא יתקשו להבינה. היא עדיין מוגבלת מכיוון שלא ניתן לסנן את הקבוצות בעמודת הבית או לשלוט באופן הצגתם. בנוסף קבוצות שפתחתם ניתן להציג כאייקון על מסך הבית של הסמארטפון, אך זה לא נוח אם יש לכם הרבה קבוצות או מכשיר עמוס באפליקציות וקיצורי דרך. מדובר בעוד אפליקציה מבית פייסבוק שהיה טוב לו היתה חלק מהאפליקציה הראשית. צוקרברג הסביר את הסיבה לגישת האפליקציות הייעודיות לאתר the Verge בתחילת השבוע: "אני חושב שבעולם המובייל כל אפליקציה צריכה להתמקד בלבצע דבר אחד, ולבצע אותו טוב".  

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות