אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לפיד וניסנקורן ייפגשו ביום שני בנסיון להגיע להבנות על שכר המינימום צילום: מגזין דורות

לפיד וניסנקורן ייפגשו ביום שני בנסיון להגיע להבנות על שכר המינימום

שר האוצר ויו"ר ההסתדרות ידונו בדרישות נוספות שבגללן הוכרז סכסוך עבודה, ובהן - מעבר להעסקה ישירה של עובדי קבלן בשירות הציבורי

21.11.2014, 13:01 | מיקי פלד

בפגישה שנערכה היום (ו') בין יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן לשר האוצר יאיר לפיד, סוכם כי ביום שני הקרוב תתקיים פגישת מו"מ בנושאי סכסוך העבודה, שהוכרז השבוע, בהשתתפות יו"ר ההסתדרות, שר האוצר וצביקה אורן.

קראו עוד בכלכליסט

שר האוצר, יו"ר ההסתדרות ונשיא התאחדות התעשיינים ינסו להגיע להבנות בנוגע להעלאת שכר המינימום. עוד על הפרק - דרישתו של ניסנקורן לעבור להעסקה ישירה של עובדי קבלן המועסקים בליבת השירות הציבורי, כמו מורים ואחיות.

ניסנקורן מכריז על סכסוך העבודה, ביום ג ניסנקורן מכריז על סכסוך העבודה, ביום ג' השבוע | צילום: אוראל כהן ניסנקורן מכריז על סכסוך העבודה, ביום ג

ההסתדרות הכריזה ביום ג' השבוע על סכסוך עבודה במשק (במגזר הפרטי והציבורי) עקב המבוי הסתום במו"מ מול המדינה על העלאת שכר המינימום במשק. באסיפת הנהגת ההסתדרות אמר יו"ר ההסתדרות, אבי ניסנקורן, כי הוא רצה להעלות את שכר המינימום ל-5,300 שקל בחודש, לעומת 4,300 שקל למשרה מלאה כיום.

זו פעם ראשנה שניסנקורן חושף את שכר המינימום שהוא שואף אליו, ובכך גם מוכן לרדת מתחת ל-30 שקל לשעה, שזהו הסכום שנקבע בהצעת החוק של שורת חברי כנסת בימים אלו, לרמה של 28.4 שקל לשעה (כיום שכר המינימום השעתי הוא 23.12 שקל לשעה). ניסנקורן אמר כי במידה ויהיו עיצומים תהיה התחשבות במצב הבטחוני.

"שפקיד באוצר יהיה עובד קבלן"

בהכרזה על סכסוך העבודה, ניסנקורן תקף את מדיניות האוצר בנושא העסקת עובדי קבלן: "למה אחות בית ספר היא עובדת קבלן רק כי פקיד באוצר החליט כי ככה עדיף? שאותו פקיד אוצר יהיה עובד קבלן", אמר.

בנוסף, תקף ניסנקורן באופן קשה את משרד האוצר ומשרד הכלכלה, שלדבריו מנסים שלא להחיל את המדינה והרשויות המקומיות את הסכם העסקת העובדים בעלי מוגבלויות עליו חתם לאחרונה עם נציגי המעסיקים. ההסכם קובע כי לפחות 3% מהעובדים בכל מקום עבודה יהיו בעלי מוגבלויות בעוד כשנתיים. ניסנקורן אמר כי ישאף להעלות את השיעור הזה במגזר הציבורי.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות