אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
משרד הבינוי מציע: זיכוי במע"מ על שיפוץ הדירה צילום: תומי הרפז

משרד הבינוי מציע: זיכוי במע"מ על שיפוץ הדירה

יוזמה ראשונית מציעה כי כל אדם המשפץ את ביתו יוכל להזדכות על תשלום מע"מ בהצגת חשבונית. המטרה: מיגור הכסף השחור המתגלגל בענף השיפוצים

23.11.2014, 13:46 | יעל דראל
משרד הבינוי מקדם תוכנית חדשה, לפיה כל אדם שמשפץ את ביתו יוכל להזדכות על תשלום המע"מ בכפוף להצגת חשבונית. היוזמה החדשה הוצגה לראשונה בסוף השבוע בכנס השנתי של התאחדות קבלני השיפוצים, על ידי מנכ"ל משרד הבינוי, שלמה בן אליהו. עם זאת, נכון לרגע זה, לא מדובר בתוכנית מגובשת שהחלה להתקדם, ובמשרד האוצר ציינו כי בשלב זה מדובר בפנייה שהתקבלה בנושא מצד מנכ"ל משרד הבינוי. ברשות המיסים טרם התקבלה הצעה שכזו, לכשתגיע, היא תיבחן על ידי הגורמים המקצועיים.

בן אליהו ציין בכנס כי מטרת המהלך היא מיגור הכסף השחור המתגלגל בענף השיפוצים. "התקבולים שתקבל המדינה ממס ההכנסה בו יחויבו השיפוצניקים יהיה גבוה לאין ערוך מהחזר המע"מ לאזרחים", ציין בן אליהו.

מנכ"ל משרד הבינוי שלמה בן אליהו, צילום: ענר גרין מנכ"ל משרד הבינוי שלמה בן אליהו | צילום: ענר גרין מנכ"ל משרד הבינוי שלמה בן אליהו, צילום: ענר גרין

"זה עשוי להישמע כאילו שהמדינה מוותרת על סכומי כסף בכך שהיא תאפשר להזדכות על המע"מ, אבל בפועל היום הענף פרוץ ורבים עובדים ללא חשבוניות ולכן אם היוזמה תתקדם, היא צפויה להכניס לקופת המדינה עשרות מיליוני שקלים בשנה", העריך בשיחה עם "כלכליסט" יו"ר התאחדות קבלני השיפוצים, ערן סיב.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות