אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
משרד הבריאות: גידול של 800 מיליון שקל בשנה שעברה בהוצאות על ביטוחי בריאות צילום: נמרוד גליקמן

משרד הבריאות: גידול של 800 מיליון שקל בשנה שעברה בהוצאות על ביטוחי בריאות

שרת הבריאות, יעל גרמן: "חשוב ביותר להעביר את חוק ההסדרים ועמו את הגבלת הגידול הלא מרוסן של השימוש בביטוחים פרטיים ובניתוחים פרטיים"

23.11.2014, 18:22 | מיקי פלד

ההוצאה של הציבור על פרמיות לביטוחי בריאות עלתה בשנה שעברה ב-800 מיליון שקל לכ-7 מיליארד שקל בשנה, כך עולה מעיבוד של משרד הבריאות לנתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה. ברמת משק הבית מדובר בעלייה בהוצאה של 21.5 שקל בממוצע לחודש ו-258 שקל בממוצע לשנה. סך הכל, ההוצאה של משקי הבית על שב"ן וביטוחי בריאות פרטיים עלתה בשנת 2013 בכ-8.5%. לשם השוואה, בשאר סעיפי תחום הבריאות הגידול בהוצאות עמד על 4%. אחוז ההוצאה על ביטוחי בריאות עלה בכ-2% ל-35.8% מכלל הוצאות משקי הבית על בריאות.

קראו עוד בכלכליסט

יעל גרמן, צילום: צביקה טישלר יעל גרמן | צילום: צביקה טישלר יעל גרמן, צילום: צביקה טישלר

לא סתם פירסם היום משרד הבריאות את העיבוד שלו לנתוני הלמ"ס. בימים אלו מתנהל מאבק אדיר בין סיעות יש עתיד, הליכוד וישראל ביתנו על חוק ההסדרים ואחד מסעיפי הויכוח הוא על התעקשות יש עתיד להשאיר בחוק את המיסוי על מערכת הרפואה הפרטית. המיסוי הוא תוצאה של מסקנות ועדת גרמן, בראשות שרת הבריאות יעל גרמן, שאמורות להקטין את ההוצאה הפרטית על ביטוחי הבריאות של קופות החולים וחברות הביטוח.

גרמן אמרה היום כי "רק טיפול משולב במסגרתו נגביל את העלייה בניתוחים פרטיים ונעביר רפורמה בביטוחי הבריאות תביא להורדת יוקר הבריאות של המשפחות במדינה ועמה להורדת יוקר המחיה. חשוב ביותר להעביר את חוק ההסדרים ועמו את הגבלת הגידול הלא מרוסן של השימוש בביטוחים פרטיים ובניתוחים פרטיים". עם זאת, במערכת הבריאות היו מי שהטילו ספק בכך. ד"ר ליאוניד אידלמן, יו"ר ההסתדרות הרפואית, שחבריה הבכירים יהיו בין הנפגעים העיקריים מהרפורמה אמר כי הפתרון לבעיית מערכת הבריאות הציבורית הוא בהשקעה מאסיבית של כספים ולא במיסוי המערכת הפרטית.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

4 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

1.
כמה ביטוחים פרטיים יש לגברת? האם כשאת צריכה טיפול את הולכת דרך המע' הציבורית?
יש לך מושג כמה עולים כל הביטוחים האלה או שהאזרחים משלמים את הביטוח הפרטי שלך? יש לך מושג כמה זמן לוקח לקבל תור לניתוח ברפואה הציבורית? יש לך מושג כמה מטמטמים את השכל בקופות החולים בשביל לחסוך כל שקל על חשבון המטופלים? למה אני לא יכול לקבל תשובה נורמלית מהמוקד שלהם וחייב כל פעם לעשות בירורים בלי סוף? למה כשאני רוצה מומחה תוך פחות מחודשיים ושלא יתייחס אלי כמו לזבל, אני תמיד צריך ללכת דרך השר"פ? רוצה לצמצם את הביטוחים הפרטיים? תדאגי לשפר את המע' הציבורית.
מנותח טרי בשר"פ  |  23.11.14