אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קפריסין השעתה אתר סחר שרון לובש ופיני גרשון מושקעים בו צילום: בלומברג

קפריסין השעתה אתר סחר שרון לובש ופיני גרשון מושקעים בו

רשות הרגולציה בקפריסין טוענת ש־EZTrader הפרה כללי תפעול ולא שמרה על כספי המשקיעים. מנכ"ל קרן מרקסטון השקיע בחברה כמיליון דולר כחלק מקבוצת משקיעים. פעילות החברה, העוסקת בסחר באופציות בינאריות, הושעתה ל־15 יום

24.11.2014, 06:51 | מאיר אורבך

רשות הרגולציה בקפריסין CySEC השעתה את פעילות חברת Win Global Markets, המפעילה בין היתר את אתר הסחר EZTrader לסחר באופציות בינאריות. ההשעיה היא ל־15 יום שבמהלכם החברה, הרשומה בקפריסין, חייבת להיענות לכל דרישות הרשויות המקומיות אם ברצונה לשוב לפעילות.

Win Global Markets מתנהלת בשם החברה EZTrader ובשם זה היא אף נסחרת בבורסה בניו יורק. החברה מנוהלת בידי שמעון סיטרון, ובין המשקיעים בה נמנים מנכ"ל קרן מרקסטון רון לובש, שהשקיע בה כמיליון דולר כחלק מקבוצת משקיעים באוגוסט 2011 ואף חבר בדירקטוריון החברה. גם מאמן הכדורסל פיני גרשון, כיום עוזר מאמן מכבי תל אביב, השקיע בחברה. במהלך תקופת ההשעיה חייבת החברה להימנע מכל פעילות השקעות, להקפיא פעילות מול לקוחות ולהחזיר כספים ללקוחות שיבקשו למשוך את כספיהם ויקבלו אותם במלואם.

פיני גרשון, צילום: ערן יופי כהן פיני גרשון | צילום: ערן יופי כהן פיני גרשון, צילום: ערן יופי כהן

בהודעת ההשעיה שפרסמה הרשות הקפריסאית לא ניתן פירוט לפעולות האסורות שביצעה החברה, אך כן מצוינים הסעיפים שעל פיהם הושעתה, כמו אי־שמירה על כללי תפעול ועל כספי המשקיעים, אי־החזקה של הון מספק וחשיפה גדולה מדי לסיכון.

EZTrader נסחרת בבורסה שמעבר לדלפק בניו יורק בשווי של 17 מיליון דולר. יו"ר החברה הוא אדיב ברוך. הכנסות החברה במחצית הראשונה של 2014 עמדו על 7.95 מיליון דולר, גידול ניכר לעומת 1.5 מיליון דולר במחצית הראשונה של 2013. במאי 2014 גייסה החברה 3.94 מיליון דולר לפי שווי של חצי דולר למניה. כמו כן רשמה החברה קיטון משמעותי בהפסד התפעולי ללא פחת והפחתות (EBITDA) מ־2.76 מיליון דולר בסוף 2013 להפסד של 226 אלף דולר בלבד בסוף המחצית הראשונה של שנת 2014.

החברה היא נותנת חסות של קבוצות ספורט רבות ובעיקר קבוצות כדורגל, בהן פיינורד רוטרדם ההולנדית ובאייר לברקוזן הגרמנית. בהודעה שהוציאה החברה ב־2012 אמר לובש כי הוא "שמח להצטרף לאנשי המקצוע ולצוות ההנהלה המנוסים ב־WGM, במטרה לעזור לתוכניות הצמיחה של WGM ולסייע לה לבסס מועצת מנהלים בעלת חשיבה בינלאומית".

מנהל החברה שמעון סיטרון אישר את הפרטים ואמר ל"כלכליסט": "זו אי־הבנה שתיפתר עד סוף השבוע".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות