אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
צמיחה קלה בתשואות מרבית הקרנות הישראליות של קלפרס צילום: יורם רשף

צמיחה קלה בתשואות מרבית הקרנות הישראליות של קלפרס

הקרן האמריקאית, שהיא הגדולה ביותר בעולם, הציגה את נתוני הקרנות המקומיות בהן היא מושקעת. ברבעון הראשון של השנה רשמו קרנות פיטנגו, JVP וכרמל ונצ'רס צמיחה בתשואות, ככל הנראה שבשל אקזיטים בולטים

24.11.2014, 11:50 | מאיר אורבך

קלפרס, קרן הפנסיה של עובדי מדינת קליפורניה, פירסמה את הדוח הרבעוני שלה - בו התייחסה לתשואות הקרנות הישראליות שהשקיעה בהן. הדו"ח, שנוגע לסוף הרבעון הראשון של השנה, מראה שיפור קל בתשואות הקרנות. השיפור נזקף, להערכתנו, לזכות אקזיטים שרשמה פיטנגו ושיפור בשווי חלק מהחברות בהן השקיעו הקרנות JVP וכרמל.

קראו עוד בכלכליסט

התוצאות אינן מראות שינויים משמעותיים בתשואות של הקרנות הישראליות, אבל פיטנגו 3 שהיא הקרן הגדולה ביותר שגוייסה בישראל והיתה במשך רוב שנותיה במצב של תשואה שלילית, הגיעה לראשונה לתשואה שלילית של 0.1% בלבד. היא עדיין לא קרובה לרווחיות, אך בהתחשב בכל שמדובר בקרן שפעלה בלב משבר הבועה הגדול של 2000, מדובר בשיפור משמעותי מאוד. הקרן הרביעית של פיטנגו רשמה תשואה של 3.9%, עליה קטנה לעומת 3.4% בדומה לרבעון הקודם.

סגל קרן פיטנגו, צילום: יורם רשף סגל קרן פיטנגו | צילום: יורם רשף סגל קרן פיטנגו, צילום: יורם רשף

כרמל ונ'צרס מקבוצת ויולה רשמה תשואה של 13.4% ירידה קלה לעומת תשואה של14.5% ברבעון השלישי של 2013 . בקרן השניה של כרמל שבה מושקעת קלפרס נרשמה תשואה של 4% - שיפור לעומת תשואה של 2.3% ברבעון האחרון של 2013. קרן הון הסיכון הירושלמית JVP רשמה תשואה של 3.1% בדומה לתשואה של הרבעון הקודם, שעמדה על 3.2% .

אבי זאבי, שותף בכיר בכרמל אבי זאבי, שותף בכיר בכרמל אבי זאבי, שותף בכיר בכרמל

קלפרס השקיעה עד היום בקרנות הון סיכון ישראליות יותר מ-80 מיליון דולר. לצד פיטנגו, כרמל ו-JVP שעדיין פעילות עם השקעותיהן, השקיעה קלפרס בעבר בקרנות יזראל סיד, אייפקס ואחרות שכבר סיימו את פעילותן. קרן הפנסיה של עובדי מדינת קליפורניה מנהלת כיום יותר מ-250 מיליארד דולר ונחשבת לקרן הפנסיה הגדולה בעולם. הקרן ייצרה מאז תחילת השקעותיה ב-1990 בהון סיכון ובקרנות הפרייבט אקוויטי רווחים של 29.1 מיליארד דולר לקלפרס.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות