אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ברגע האחרון: בנק הפועלים יוביל את הלוואת הענק של נשר

בלעדי לכלכליסט

ברגע האחרון: בנק הפועלים יוביל את הלוואת הענק של נשר

לאחר שהתגבשה קבוצת מלווים מקרב גופים מוסדיים בלבד, בסופו של דבר תגייס חברת המלט חוב של 750 מיליון שקל בהובלת מוסד בנקאי. חלקו של הפועלים בהלוואה יעמוד על כשליש מהסכום. הגיוס נועד למימון מחדש של תחנת הכוח

25.11.2014, 08:18 | גולן חזני

מהפך בהתמודדות על הובלת גיוס הלוואת הענק של 750 מיליון שקל של חברת המלט נשר. ל"כלכליסט" נודע כי לאחר שהתגבשה קבוצת מלווים מוסדיים ללא שיתוף המערכת הבנקאית, בנק הפועליםמצטרף למכרז ברגע האחרון, והוא יהיה הגוף אשר יוביל את קונסורציום המלווים.  

קראו עוד בכלכליסט

הקונסורציום מורכב מגופים מוסדיים מובילים בהם חברות הביטוח מגדל, הראל, מנורהובית ההשקעות פסגות, שיעניקו את המימון כהלוואה פרטית לחברת המלט נשר.

משעבד הכנסות

 

חלקו של הבנק בהלוואה יעמוד על כ־250 מיליון שקל. סכום ההלוואה יוחזר בשבעה תשלומים שנתיים בריבית של 2%־2.5% צמוד לשנה.

נשר, שבשליטת כלל תעשיות (75%) של לן בלווטניק, החליטה לגייס את הסכום למימון מחדש של תחנת הכוח שלה, והיא תחליף הלוואה יקרה יותר שנלקחה מבנקים ומוסדיים. לצורך המימון מחדש, היא מקימה חברה ייעודית שדרכה יגויס הכסף. נשר תעניק לגופים המממנים שיעבוד על ההכנסות הצפויות מהתחנה.

מפעל נשר ברמלה, צילום: אריאל שרוסטר מפעל נשר ברמלה | צילום: אריאל שרוסטר מפעל נשר ברמלה, צילום: אריאל שרוסטר

 

חוזה עם תמר

 

נשר היא יצרנית המלט היחידה בארץ, ומספקת את רוב תצרוכת המלט של ישראל והרשות הפלסטינית. עד אפריל האחרון ייצרה תחנת הכוח חשמל רק לצורכי מפעל המלט נשר שברמלה. התחנה הוקמה ב־2009 בהספק של 48 מגה־ואט בהשקעה של 150 מיליון שקל.

ב־2010 החליטו בנשר להכפיל את הספק התחנה ל־100 מגה־ואט בהשקעה נוספת של 90 מיליון דולר. את הגז לייצור החשמל רוכשת התחנה משותפות תמר של יצחק תשובה, בחוזה ארוך טווח של 15 שנה. 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות