אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
על סף פיצוץ: כלל ופסגות מכנסים אסיפה בקרדן אן.וי צילום: עמית שעל

בלעדי לכלכליסט

על סף פיצוץ: כלל ופסגות מכנסים אסיפה בקרדן אן.וי

נאמן האג"ח נענה לבקשת שני הגופים שמחזיקים ביותר מ־25% מהאג"ח, לכנס אסיפת דיווח לכלל המחזיקים. הנהלת החברה תידרש לפרט בפני בעלי האג"ח את מצב המגעים שהיא מנהלת למימוש שלושה מנכסי קרדן

25.11.2014, 08:17 | גולן חזני

המגעים בין נציגות מחזיקי האג"ח של קרדן אן.וילבין הנהלת החברה מתקרבים לנקודת האל־חזור. ל"כלכליסט" נודע כי כלל ופסגות, שניים מבין ששת הגופים המוסדיים שבקרב נציגות מחזיקי האג"ח, פנו לנאמן האג"ח – הרמטיק – בדרישה לכנס אסיפת מחזיקים שבה תציג החברה בפני כלל מחזיקי האג"ח דיווח מפורט על מאמציה למימוש נכסיה, ועל הסטטוס של המגעים. "החברה ביקשה זמן והענקנו לה אותו. אבל אי אפשר להמתין עד אין קץ", אמר מקורב לאחד המחזיקים. 

קראו עוד בכלכליסט

הפנייה נעשתה ללא שיתופם של המוסדיים האחרים שחברים בנציגות ותומכים בהגעה לפשרה עם החברה. ארבעת המוסדיים הנותרים הם מיטב דש, הפניקס, אלטשולר שחם והראל. האסיפה תכונס בתחילת דצמבר ותהיה פתוחה לכלל מחזיקי האג"ח. נראה כי בכלל ופסגות מכוונים למצב שבו המחזיקים יבינו שהסיכוי למימוש הנכסים איננו גדול ויגבירו את הלחץ על קרדן אן.וי להיענות לדרישתם לקבל נתח גדול יותר ממניות החברה (25%) יחסית למה שהחברה מוכנה להציע בהסדר (10%) ולדרישות נוספות.

ביום חמישי האחרון נערכה הפגישה האחרונה בין הנציגות להנהלת החברה. המחזיקים דרשו בה תוספת ריבית של 2% לשנה בגין הדחייה לשנתיים של התשלומים. החברה מוכנה להעניק רק 1.5%, בנוסף לערבות על חלק מהנכסים, אותה הסכימה החברה לתת לראשונה מאז החל המו"מ. החברה המנוהלת ע"י שוקי אורן הסכימה גם לקצץ דרמטית את הוצאות ההנהלה והכלליות הן בקרדן אן.וי והן בחברה־האחות קרדן ישראל שאיננה מצויה בהליכי הסדר, אולם היא תחת אותם בעלי שליטה, יוסף גרינפלד, אבנר שנור ואיתן רכטר. שוקי אורן מצוי כרגע בסין בניסיון למכור חלק מנכסי החברה ואמור לשוב לארץ רק ביום ראשון הבא.

קרדן אן.וי אמורה לפרוע לבנק דיסקונטתשלום של 28 מיליון יורו בחודש הבא ולפרוע לבעלי האג"ח מסדרות א' וב' תשלום של 101 מיליון יורו בפברואר 2015 מתוך חוב של 346 מיליון יורו.

יוסף גרינפלד , צילום: עמית שעל יוסף גרינפלד | צילום: עמית שעל יוסף גרינפלד , צילום: עמית שעל

הזמן הקצר עד למועד התשלומים והעובדה שבסוף יוני היו בקופתה של קרדן אן.וי היו 200 אלף יורו בלבד גרמו לרואי החשבון של החברה משרד ארנסט אנד יאנג לצרף הערת עסק חי לדו"חות הרבעון השני של 2014, ולחברת הדירוג מעלות להוריד את דירוג החוב של קרדן אן.וי מ־B ל־CC עם תחזית שלילית. רואי החשבון הוסיפו כי יש סבירות גבוהה לחדלות פירעון של החברה בתוך ששה חודשים ושלחברה חסר סכום של 130 מיליון יורו כדי לעמוד בתשלומים עד פברואר 2015.

דירקטוריון קרדן אן.וי הודיע שבכוונתו להמשיך את הקידום של שלוש עסקאות מהותיות, שלא פורטו, שכל אחת מהן עשויה לייצר לחברה הכנסות של 80-60 מיליון יורו, כולל גיוס הלוואה המירה כנגד שעבוד מניותיה של חברה מוחזקת.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות