אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ויקטורי: זינוק חד במכירות וברווחי הרבעון השלישי צילום: צפריר אביוב

ויקטורי: זינוק חד במכירות וברווחי הרבעון השלישי

מהלכי ההתרחבות של רשת המזון הובילו לזינוק של 37.1% במכירות שהסתכמו ב-246 מליון שקל. הרווח הנקי זינק ב-29% ל-6.1 מליון שקל

25.11.2014, 09:44 | נורית קדוש

מהלכי ההתרחבות של רשת המזון ויקטורי הובילו לזינוק חד במכירות וברווח הנקי ברבעון השלישי של השנה. הרשת מונה 27 סניפים ברחבי הארץ.

פתיחת 5 סניפים במהלך השנה החולפת ועליה במכירות חנויות קיימות, הובילו לזינוק של 37.1% במכירות שהסתכמו ב- 246.1 מליון שקל. המכירות בחנויות זהות רשמו ברבעון החולף עליה של 4.5% ביחס לתקופה המקבילה אשתקד.

ויקטורי, לוד, צילום: צפריר אביוב ויקטורי, לוד | צילום: צפריר אביוב ויקטורי, לוד, צילום: צפריר אביוב

הגידול במכירות הוביל לעלייה ברווח הגולמי שהסתכם ב-56.3 מליון שקל. מהלכי הורדת מחירים שנועדו לחזק את הפופולריות של הרשת צמצמו את שיעור הרוחיות הגולמי ל-22.9% לעומת 23% בתקופה המקבילה אשתקד.

זינוק של 36.2% נרשם גם ברווח התפעולי שהסתכם ברבעון השלישי ב- 7.5 מליון שקל, לעומת 5.5 מליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד. הרשת הצליחה לשמור על שיעור הרווחיות התפעולית בגובה 3.1% מהמכירות, למרות הירידה ברווחיות הגולמית ועלייה חדה של 36% בהוצאות, אשר נבעה מההשקעה בפתיחת הסניפים החדשים. יחד עם זאת,

שמרה ויקטורי על כך ששיעור ההוצאות מהמכירות נותר בדומה לתקופה המקבילה אשתקד על 19.8%.

למרות שהוצאות ריבית על הלוואות שנלקחו לצורך השקעה בסניפים, צמצמו את הכנסות המימון של החברה 66%, זינק הרווח הנקי של החברה ב-29% ל-6.1 מליון שקל. זאת כתוצאה מעלייה במכירות וברווח הגולמי.

אייל רביד, מנכ"ל ומבעלי הרשת: "אנו מסכמים את הרבעון הטוב מעולם, הכולל צמיחה גבוהה בהכנסות וברווח. על אף מבצע צוק איתן, הצלחנו לשמר את פעילות הסניפים הקיימים והסניפים החדשים שמידי רבעון צפויים להביא לתרומה משמעותית יותר, גם ברבעונים הבאים. בהסתכלות קדימה, אנו מעריכים כי מגמת הצמיחה תמשך, בין השאר לאור פתיחתם הקרובה של 3 סניפים נוספים".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות