אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
צפי לביקושים בעשרות מיליוני שקלים ל-4 דואליות בבורסת ת"א צילום: shutterstock

צפי לביקושים בעשרות מיליוני שקלים ל-4 דואליות בבורסת ת"א

על רקע עדכון מדדי MSCI, בשלב נעילת המסחר היום יוזרם לטאואר ביקוש המוערך ב-20 מיליון שקל, לדלתא, ביקום ואיי.די.איי ביטווח יוזרמו ביקושים של 10 מיליון שקל

25.11.2014, 11:24 | אורי טל טנא

בשלב הנעילה היום (ג') בבורסה של תל אביב יוזרמו עשרות מיליוני שקלים לארבע מניות דואליות מובילות. 

קרנות הסל (ETF), המבוססות על מדדי MSCI, יימכרו ויירכשו מניות כחלק מהעדכון החצי שנתי של המדדים. מדד MSCI הבינלאומי הוא אינדקס דירוג של מדדי המניות ושוקי ההון בעולם. חברת הדירוג העולמית MSCI מפרסמת באופן פומבי את השינויים בהרכבי המדדים, אך את שינויי המשקולות של מניות נוספות היא מעבירה ללקוחות החברה בלבד.

לכן יש אי־ודאות לגבי הביקושים וההיצעים הצפויים. ארבע המניות הישראליות הנכנסות למדד ה־Small Cap של MSCI - טאואר, בי קומיוניקיישנס, דלתא ואיי.די.איי ביטוח, יזכו לביקושים. על פי הערכות, הביקוש לטאואר יעמוד על כ־20 מיליון שקל ולכל אחת מהאחרות צפוי ביקוש של כ־10 מיליון שקל. מנגד, קמהדע, שיוצאת מהמדד, תספוג היצע של כ־5 מיליון שקל.

מדדי MSCI מתבססים על ערך השוק של אחזקות הציבור. לכן, העלייה באחזקות הציבור במניית כיל(בעקבות מכירת המניות על ידי החברה־האם החברה לישראל) צפויה להגדיל את המשקולת היחסית שלה במדדים. על פי הערכות, קרנות הסל יזרימו לכיל ביקושים של 80-50 מיליון שקל.

מנגד, טבעצפויה להיצע של 20 מיליון שקל שינבע מהתאמת המשקולת שלה במדד הישראלי הכולל מגבלה של משקולת מקסימלית של 24%. הניסיון מלמד שבעת העדכון נוצרים מחזורי מסחר גדולים במניות רבות שמשנות את המשקולת היחסית שלהן במדדי MSCI.

 , צילום: shutterstock צילום: shutterstock  , צילום: shutterstock

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות