אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בייסבול: שחקני האלופה סן פרנסיסקו קיבלו את הבונוס הגבוה בכל הזמנים צילום: אי פי איי

בייסבול: שחקני האלופה סן פרנסיסקו קיבלו את הבונוס הגבוה בכל הזמנים

סן פרנסיסקו ג'ייאנטס קיבלה בונוס של 389 אלף דולר. קנזס סיטי רויאלס, שזכו בליגה האמריקאית והעפילו לוורלד סירס קיבלו 230 אלף דולר

25.11.2014, 13:15 | שירות כלכליסט

הביטוי הידוע גורס שהמנצח זוכה בכל, ונראה שהוא נכון בליגת הבייסבול האמריקאית יותר מאשר בכל ליגת ספורט אחרת בארה"ב. האוהדים אמנם מתמקדים יותר בהכנסות הנוספות של הבעלים והליגה בפלייאוף, אך נראה שגם השחקנים נהנים מתוספת של כסף.  

קראו עוד בכלכליסט

סרחיו רומו. החלק הממוצע של הג סרחיו רומו. החלק הממוצע של הג'ייאנטס השנה גבוה מהשיא הקודם – שגם שולם לג'ייאנטס לאחר הזכייה של הקבוצה באליפות ב-2012 – שעמד על 370,872.53 דולר | צילום: אי פי איי סרחיו רומו. החלק הממוצע של הג

כחלק מההסכם הקיבוצי של השחקנים עם הליגה, אותם השחקנים שהעפילו לפלייאוף מרוויחים אחוז מההכנסות ממכירות כרטיסים בכל אחד מהמשחקים. " מאגר הכסף לשחקנים" מורכב מ-50% מההכנסות ממכירות כרטיסים עבור משחקי ה"ויילד קארד", 60% מההכנסות ממכירות הכרטיסים עבור שלושת המשחקים הראשונים בסדרת רבע הגמר, 60% מההכנסות ממכירות כרטיסים עבור ארבעת המשחקים בסדרת חצי הגמר ו-60% מההכנסות ממכירות כרטיסים מארבעת המשחקים הראשונים של הוורלד סיריס.

הכסף ממאגר השחקנים מתחלק בין 10 הקבוצות שהעפילו לפלייאוף: 2 הקבוצות המתחרות בוורלד סיריס, 2 הקבוצות שהודחו בשלב חצי הגמר, 4 הקבוצות שהודחו בשלב רבע הגמר ושתי הקבוצות שהפסידו במשחקי הויילד קארד.

בהתבסס על מספר המשחקים השנה בפלייאוף, החלק שהרוויחה הזוכה בוורלד סיריס, סן פרנסיסקו ג'ייאנטס עמד על שיא של 388,605.94 דולר, בעוד שהחלק של קנזס סיטי רויאלס, שזכו בליגה האמריקאית והעפילו לוורלד סירס הסתכם ב-230,699.73 דולר.

החלק הממוצע של הג'ייאנטס השנה גבוה מהשיא הקודם – שגם שולם לג'ייאנטס לאחר הזכייה של הקבוצה באליפות ב-2012 – שעמד על 370,872.53 דולר. הסכומים שחולקו בשנה שעברה עמדו על 307,322.68 דולר לאלופה בוסטון רד סוקס, ו-228,300.17 דולר לסנט לואיס קרדינלס.

הסיבה לעלייה קשורה לכך שהשנה סדרת הוורלד סיריס נמשכה שבעה משחקים, מעבר לכך שבשנה שעברה היו פחות משחקים, אצטדיון פנווי פארק מכיל פחות מושבים, כך שהג'ייאנטס והרויאל הכניסו יותר ממכירת כרטיסים.

בנוסף, הסיבה לכך שהשחקנים מקבלים 60% מהכנסות מכירות הכרטיסים מארבעת המשחקים הראשונים בסדרת חצי הגמר, ו-60% מארבעת המשחקים הראשונים של הוורלד סיריס, היא שמדובר בסדרות של הטוב משבעה משחקים, כך חייבים להתקיים לפחות ארבעה משחקים. לכן, הכסף האמיתי מתחיל לזרום לבעלים רק לאחר שהסדרות הללו עוברות את מינימום המשחקים.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות