אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מנכ"ל הבונדסליגה על השחיתות בפיפ"א: "להחרים את טורניר המונדיאל"

מנכ"ל הבונדסליגה על השחיתות בפיפ"א: "להחרים את טורניר המונדיאל"

כריסטיאן זייפרט אומר כי "יש צורך בפעולה מתואמת מצידה של אירופה כדי לערוך רפורמה בארגון הכדורגל העולמי"

25.11.2014, 13:39 | שירות כלכליסט

מנכ"ל ליגת הכדורגל הגרמנית הבונדסליגה, כריסטיאן זייפרט, הוא הבכיר האחרון שמתערב בדיון בנוגע לאופן שבו פיפ"א מתמודדת עם חקירת השחיתות סביב הענקת זכויות האירוח לטורנירי המונדיאל ב-2018 ו-2022. 

זייפרט טען כי יש צורך בפעולה מתואמת מצידה של אירופה כדי לערוך רפורמה בארגון הכדורגל העולמי. לזייפרט, הנחשב לאחד המנהלים המכובדים ביותר בכדורגל האירופי, אולי יש מניע מאחורי דבריו, אך הוא לא מוכר כמי שפולט הערות קצרות ואינטרסנטיות. 

קראו עוד בכלכליסט

יו"ר הבונדסליגה, ריינהרד ראובל. גם כן נגד מונדיאל בקטאר, צילום: איי פי יו"ר הבונדסליגה, ריינהרד ראובל. גם כן נגד מונדיאל בקטאר | צילום: איי פי יו"ר הבונדסליגה, ריינהרד ראובל. גם כן נגד מונדיאל בקטאר, צילום: איי פי

לדבריו, המצב נהיה חמור כל כך שלא ניתן לשלול את האפשרות של הטלת חרם, מהלך שלטענתו אירופה תוכל לארגן בקלות מכיוון שמרבית השחקנים הטובים ביותר בעולם משחקים באירופה.

"בהיותנו ארגון רציני, אנחנו (גרמניה) לא חשים יותר מיוצגים על ידי הפיפ"א הזו, איננו חשים עוד שאנחנו חברים בארגון", אמר לעיתון הגרמני Suddeutsche Zeitung. "כ-75% מהשחקנים במונדיאל חתומים באירופה, כך שאם אירופה תודיע שאינה מוכנה עוד לשתף פעולה, אז הדברים יצטרכו להשתנות. פיפ"א בהחלט יכולה להשעות את גרמניה, אנגליה, איטליה וספרד מהטורנירים הבאים, אך לא תהיה לכך שום השפעה, מכיוון שלא יהיה שום מונדיאל".

קריאות לחרם של מונדיאל 2018 שתארח קטאר ושל מונדיאל 2022 שתארח רוסיה, עד כמה שהן נשמעות לא מתקבלות על הדעת, חוזרות ועולות מאז סירובה של פיפ"א, על בסיס חיסיון שהובטח לעדים, לפרסם את הדו"ח של מייקל גרסיה, סירוב שמגביר את חוסר הנוחות לגבי התוכן הממשי של הדו"ח. בנפרד, רוסיה סופגת אש גם בשל חלקה במשבר המתפתח במזרח אוקראינה.

רוסיה וקטאר מכחישות את ההאשמות לגבי התנהלותן במהלך הבחירות ב-2010 לבחירת המארחות. אולם זייברט הודה כי חרם יתאפשר רק אם אירופה תנקוט בעמדה מאוחדת.

"חרם יהיה נשק אפקטיבי, אך חייבים לחשוב עליו לעומקו", אמר זייפרט. "כולם יצטרכו להסכים, ויש לי ספקות רציניים בנוגע לזה. צרפת קרוב לוודאי שלא תפנה נגד קטאר, שכן נשיא אופ"א, מישל פלאטיני הצרפתי, נחשב לתומך בקטאר. כך שיישארו רק אנגליה וגרמניה, ואני חושש שזה לא מספיק חזק".

"קשה להחליט אם צריך לתהות או להרגיש מבוישים עבור פיפ"א. אי אפשר להסכים לכך שהמהימנות של פיפ"א בצניחה חופשית".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות