אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דמרי: "אנחנו לקראת התפרצות של ביקושים בשוק הנדל"ן" צילום: נמרוד גליקמן

דמרי: "אנחנו לקראת התפרצות של ביקושים בשוק הנדל"ן"

חברת הבנייה י.ח דמרי סיימה את הרבעון השלישי עם זינוק בהכנסות ל-292 מיליון שקל וקפיצה ברווח הנקי ל-77.5 מיליון שקל. המנכ"ל יגאל דמרי: "יש בענף פאשלות שלאורך 20 שנה לא טיפלו בהן"

25.11.2014, 16:38 | אורן פרוינד

"בחודשיים האחרונים אנחנו מרגישים שאנשים מאבדים סבלנות מתכנית מע"מ 0 של שר האוצר יאיר לפיד. הרבה אנשים חיכו על הגדר ולא קנו דירות וגם אם יהיה בסוף חוק מע"מ 0 או לא יהיה, תהיה בישראל התפרצות של ביקושים ועליות מחירים. המשבר הזה בשוק הנדל"ן ימשיך להיות לפחות ב-5 השנים הקרובות". כך אמר הבוקר יגאל דמרי, בעל השליטה (74.5%) בחברת הנדל"ן למגורים י.ח דמרי, בשיחה עם "כלכליסט" לאחר פרסום התוצאות הכספיות של חברת הבנייה שלו י.ח דמרי לרבעון השלישי של 2014.

י.ח דמרי, שבונה ומשווקת דירות בכל רחבי הארץ ונסחרת בת"א בשווי של 573 מיליון שקל, הרגישה ברבעון השלישי על בשרה את הקיפאון בשוק הדיור בישראל. החברה מכרה במהלך הרבעון השלישי של 2014 כ- 86 יחידות דיור בתמורה כספית של כ-115.5 מיליון שקל, לעומת מכירות של 131 יחידות דיור בתמורה כספית של כ-161.2 מיליון שקל ברבעון המקביל.

יחד עם זאת, ההכרה בהכנסות בגין מכירות אלו תבוצע רק בדוחות החברה לשנת 2015 עם מסירת הדירות בפועל ללקוחות. בנתיים י.ח דמרי נהנית ממכירות של דירות שביצעה ברבעונים קודמים ונמסרו במהלך הרבעון הנוכחי. אלו הניבו הכנסות של 175.8 מיליון שקל, בהשוואה לכ-76.7 מיליון שקל ברבעון המקביל.

ביחד עם הכנסות של 114 מיליון שקל ממכירות קרקעות שבוצעו במהלך הרבעון השלישי, רשמה החברה הכנסות כוללות של 292.2 מיליון שקל, פי 2.7 בהשוואה לכ-105.1 מיליון שקל ברבעון המקביל.

על רקע העלייה החדה בהכנסות סיימה י.ח דמרי את הרבעון השלישי עם עלייה חדה ברווח הנקי ל-77.5 מיליון שקל, לעומת כ-4.2 מיליון שקל ברבעון המקביל.

יגאל דמרי , צילום: עמית שעל יגאל דמרי | צילום: עמית שעל יגאל דמרי , צילום: עמית שעל

מה היית עושה במקום שר האוצר?

"הייתי מוותר על תכנית מעמ אפס. נותן מענקים לזוגות צעירים בהתאם לגודל הבית ומענקים לדיירים בשכונות פריפריה. הכלכלנים של משרד האוצר משתדלים מאוד אבל זה לא קוסמות. ב-5-4 שנים הקרובות זה לא ישתנה. יש פה פאשלות שלאורך 20 שנה שלא טיפלו בהן. לא לקחו את קצב הגידול באוכלוסיה במדינת ישראל. הבעייה ששצריך כסף בשביל זה ולמדינה אין כסף לשם כך. כל קרקע שצריך לעשות ולפתח, צריך לשים תחבורה, רכבות וזה דורש המון כסף. ברגע שהענינים יתבררו השוק יהיה מטורף ויהיו עליות. כל מי שצריך לקנות בית שילך לקנות עכשיו", אמר דמרי.

י.ח. דמרי, היא אחת מחברות הבניה הגדולות בישראל. החברה פועלת בישראל החל משנת 1989 ועוסקת כיוםן בתכנון וביצוע פרויקטים למגורים ברחבי הארץ. עד היום בנתה ואכלסה י.ח דמרי מעל 7,500 יחידות דיור בכל הארץ ויש לה פרויקטים בשלבי ביצוע ותכנון, עתודות קרקע ופרויקטים מותלים ופרויקטים בהתחדשות עירונית בהיקף כולל של כ- 9,000 יחידות דיור.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות