אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ערוץ 10 מוכר את רכביו; העובדים מקבלים רכבים שכורים צילום: נועם מושקוביץ

ערוץ 10 מוכר את רכביו; העובדים מקבלים רכבים שכורים

הערוץ מוכר את 50 הרכבים שבבעלותו כחלק מצעדי ההתייעלות הדרמטיים שמוביל המנכ"ל יוסי ורשבסקי, שכוללים גם פיטורים וקיצוץ חד בשכר

25.11.2014, 17:08 | אופיר דור

ערוץ 10 מוכר את צי הרכבים של עובדיו ועובדי חברת החדשות. מדובר בכ-50 רכבים שימכרו כחלק מצעדי התייעלות וחסכון בעלויות שמוביל המנכ"ל יוסי ורשבסקי.  

קראו עוד בכלכליסט

עובדי הערוץ הזכאים לרכב קיבלו במקום רכב שכור. במקביל בודק הערוץ מעבר למודל של ליסינג, שייצא לפועל אם ערוץ 10 ישרוד את סיום הזיכיון שלו ב-2014 ויקבל רישיון להמשך פעילות.

ורשבסקי מוביל תוכנית התייעלות דרמטית בחודשים האחרונים. במסגרתה פוטרו 20 עובדים מהערוץ, קוצץ השכר של עובדים המשתכרים מעל 10,000 שקל, נפתחו חוזים עם מפיקים ופונו משרדי אתר נענע10 שעבר למשרדי הערוץ. גם בחברת החדשות קוצץ השימוש במוניות, בחדרי עריכה ובעובדים פרילנסרים.

ערוץ 10 פועל במציאות כלכלית קשה מאוד מאז עזיבתו הפתאומית של רון לאודר, הפטרון העיקרי שלו בסוף 2013. הערוץ צריך להתקיים מתזרים המזומנים שלו בלבד לאחר שלראשונה בתולדותיו אף בעל מניות אינו מזרים אליו כספים באופן קבוע.

בפגישות עם משקיעים פוטנציאליים, הציג הערוץ מעבר מהפסד של מיליוני שקלים בחודש ל-EBITDA (רווח תפעולי תזרימי) של 1-2 מיליון שקל בספטמבר-אוקטובר.

ככל שעובר הזמן גוברות הערכות בשוק התקשורת כי אין ברירה אלא לסייע לערוץ לשרוד, למרות מצבו הפיננסי הקשה. זאת כיוון שלאחר שראש הממשלה בנימין נתניהו הקפיא את תוכנית פיצול ערוץ 2, אף אחד לא רוצה להישאר עם שחקן אחד וחברת חדשות מסחרית אחת.

ההכרעה האם לתת לערוץ 10 רישיון צריכה להתקבל עד ה-31 בדצמבר, המועד שבו מסתיים הזיכיון והוא אמור לסיים את שידוריו.

יוסי ורשבסקי, צילום: נועם מושקוביץ יוסי ורשבסקי | צילום: נועם מושקוביץ יוסי ורשבסקי, צילום: נועם מושקוביץ

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

5 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

5.
עד כה משכורות שערורייתיות בכל קנה מידה למגישי החדשות והתכניות ולחזאים
הגיע הזמן להנחית ארצה ולמציאות הישראלית את משכורות מגישי החדשות/ תכניות / חזאים ויתר הטלאנטים שקיבלו עד עתה משכורות שערורייתיות אפילו בקנה מידה של חו"ל. מגישים לא צריכים להשתכר כאילו היו מנכ"לים של קונצרן! הגיע הזמן לעשות סדר בתחום.
כבוד לורשבסקי  |  26.11.14
2.
הערוץ מאבד הכנסות בגלל שיטת חישוב רייטינג הזוייה ושגוייה.
כמי שנמצא בשטח במקומות שונים ואני רואה ןשומע מסביב,ןכן בשיחות סלון רבות אני נוכח שלערוץ 10 אחוזי צפייה גבוהים בהרבה מקרים מ-2 אבל זה לא בא לידי ביטוי בטבלאות הרייטינג, במיוחד כל רצועת הלילה שמתחילה מחדשות הלילה המאוחרות וממשיכות עם לילה כלכלי נראה כשליטה מוחלטת של 10 ובכ"ז אחוזי הרייטינג חד סיפרתיים למרות השעה המאוחרת. בכלל הזוי לגמרי ונושא לבדיקה של פסיכולוגים איך תוכנית כמו "הכל הולך הפוך" (או משהו כזה) מקבלת רייטינג פי 2-3 מהתוכנית המקבילה של שי שטרן. ]שוט נושא לבדיקה. אילו היה הפוך,אז שי שטרן היה מקבל את הרייטינג הגבוה ואפילו יותר והכל הולך"ב-10 היתה יורדת מבוישת אחרי שידור אחד בלבד.
מאיר סמך  |  25.11.14