אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מלונות רימונים עברה להפסד כי התפוסה בקיץ היתה רק 62% צילום: אלי נצר

מלונות רימונים עברה להפסד כי התפוסה בקיץ היתה רק 62%

הסיבה: מבצע צוק איתן, שהבריח את התיירים. החברה רשמה ברבעון השלישי הפסד של 1.5 מיליון שקל, לעומת רווח נקי של 6.4 מיליון שקל ברבעון השלישי של 2013

25.11.2014, 19:56 | גיל קליאן

המכה של מבצע "צוק איתן" בקיץ האחרון ניכרת לא רק בדו"חות חברת התעופה הגדולה בישראל אל על שפורסמו היום (ג') אלא גם בדו"חות הכספיים של חברת מלונות הכשרה, מפעילת רשת מלונות רימונים.

קראו עוד בכלכליסט

מלונות הכשרה עברה ברבעון השלישי להפסד של 1.5 מיליון שקל, לעומת רווח נקי של 6.4 מיליון שקל ברבעון השלישי של שנת 2013. מדובר בנתון כואב במיוחד עבור כל חברת תיירות ישראלית - שכן הרבעון השלישי הוא מסורתית הרבעון הטוב ביותר של השנה. רבעון זה מרכז את שיא החופשות של משק הבית הישראלי הממוצע, חודשי החופש הגדול. בחברות מסוימות הרבעון השלישי מייצר מספיק רווחיות עבור השנה כולה.

בשורה העליונה דיווחה מלונות הכשרה על הכנסות של 85 מיליון שקל, בדומה לתקופה המקבילה. היציבות בהכנסות נובעת מצירוף מלון חוף התמרים בעכו לניהול הרשת, ובניטרולו ירדו הכנסות הרשת ב-10%. הירידה נבעה מירידה בתפוסה הממוצעת, שעמדה ברבעון השלישי על 62%, לעומת 72% ברבעון המקביל.

ההוצאות עלו, בגלל הוספת מלון חוף התמרים וכן בגלל עלייה בתשומות שונות - וכך התוצאה הבלתי נמנעת היתה ירידה ברווח התפעולי. הרווח התפעולי לפני פחת של מלונות הכשרה עמד על 17.3 מיליון שקל, ירידה של 29% לעומת הרבעון המקביל. כאשר מוסיפים לנתון הזה את הפחת, התשלומים של החברה לבעלי מלונות (על חלק ממלונות הרשת שהיא רק מפעילה ולא מחזיקה כבעלים) ובשקלול הוצאות מימון - העבירו את החברה להפסד.

מלון של רשת רימונים, צילום: דני שדה מלון של רשת רימונים | צילום: דני שדה מלון של רשת רימונים, צילום: דני שדה

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות