אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קטאר "קנתה" גם את המאבק נגד סמים ממריצים צילום: איי אף פי

קטאר "קנתה" גם את המאבק נגד סמים ממריצים

קטאר, הזוכה השנויה במחלוקת בזכויות האירוח של מונדיאל 2022, הפכה לתורמת השביעית לקרן החדשה למחקר נגד סמים של הסוכנות העולמית נגד סמים בספורט (WADA), ועזרה לו להתקרב ליעד של 20 מיליון דולר

26.11.2014, 14:13 | שירות כלכליסט

קטאר, הזוכה השנויה במחלוקת בזכויות האירוח של מונדיאל 2022, הפכה לתורמת השביעית לקרן החדשה למחקר נגד סמים של הסוכנות העולמית נגד סמים בספורט (WADA), ועזרה לו להתקרב ליעד של 20 מיליון דולר.

קראו עוד בכלכליסט

הדמיית האצטדיון החדש בדוחא שיבנה עד 2022., צילום: איי אף פי הדמיית האצטדיון החדש בדוחא שיבנה עד 2022. | צילום: איי אף פי הדמיית האצטדיון החדש בדוחא שיבנה עד 2022., צילום: איי אף פי

 התרומה בגובה 1 מיליון מצד מדינת המפרץ הפרסי מעלה ל-9.27 מיליון דולר את הסכום המצרפי שהתחייבו שבע המדינות להעביר לקרן. שבע התורמות הן סין, ארה"ב, טורקיה, סעודיה, דרום קוריאה, ניו זילנד וקטאר. 

הקרן הושקה בשנה שעברה עם התחייבות של 10 מיליון דולר מצד נשיא הוועד האולימפי הבינלאומי (IOC), תומאס באך. המבנה של הסוכנות הוא כך ש-50% ממנה במימון הוועד האולימפי ו-50% האחרים על ידי הממשלה. כתוצאה מכך, הרשויות הציבוריות צריכות להתאים לגובה שתרם הוועד האולימפי על מנת שהקרן תתפקד במלואה כמתוכנן.

"קטאר היא מדינה אוהבת ספורט, ובהתחייבות למחקר נגד סמים, היא מסמלת את הכוונות שלה להעניק עדיפות לזכויות של ספורטאים נקיים ברחבי העולם", מסר בתגובה סר קרייג רדי, נשיא WADA.

"בשם כל הקהילה נגד סמים, אני רוצה להביע את תודתי לאמיר של קטאר, הוד מעלתו השייח תמים בין חמד אל ת'אני, ראש ממשלת קטאר השייח עבדאללה בין נאסר בין חליפה אל תאני, ומזכ"ל הוועדה האולימפית הארצית של קטאר, השייח סאוד בין עבדול רחמן אל ת'אני, עבור המחויבות החזקה של המדינה לספורט נקי".

שייח סעוד הוסיף: "קטאר היא מעל לכל מדינת ספורט. אנחנו מחויבים לגמרי לקיום ערכי היסוד של הספורט וללחימה נגד סמים במטרה להבטיח עתיד נקי בספורט שבו אין מקום למהלכים הנובעים מסמים. זה כבוד להתחייב לתמוך בקרן המחקר נגד סמים. קטאר תמשיך לעבוד קשה בתחום הבדיקות, החינוך והמחקר נגד סמים בספורט, באמצעות המעבדה האיכותית בקטאר, המעבדה המומחית הראשונה מסוגה במזרח התיכון, ובאמצעות העבודה שלנו עם WADA ועם IOC".

קטאר, מדינה קטנה אך מעצמה כלכלית, שהעושר שלנו הנובע ממאגרי הגז הטבעי העצומים שבשטחה, עזר לה להפוך בשנים האחרונות לאחת המארחות הבולטות של אירועי ספורט בינלאומיים. בשבוע שעבר, היא רשמה הישג נוסף – הזכייה באירוח אליפות העולם באתלטיקה ב-2019.

נבחרת השחייה של ישראל תצא בתחילת השבוע הבא לדוחא, קטאר, שם תיערך אליפות העולם בבריכות קצרות החל ב-3 בדצמבר. הנבחרת, שקיבלה את כל הוויזות והאישורים לכניסה לקטאר, כוללת 5 שחיינים בלבד: עמית עברי, גל נבו, גיא ברנע, יעקב טומרקין ודוד גמבורג.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות