אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מבצע של רשות המסים: נגבו 70 מיליון שקל, 90 כלי רכב עוקלו

מבצע של רשות המסים: נגבו 70 מיליון שקל, 90 כלי רכב עוקלו

מבין אלו שלא שיתפו פעולה ורכושם עוקל, עו"ד תושב ירושלים, ובעל חנות לתכשיטי יוקרה בבירה, שלבקשתו עוקל רכב ה-BMW שלו במקום התכשיטים

26.11.2014, 14:25 | עמרי מילמן

עובדי רשות המסים ביקרו השבוע ביותר מ-1,300 עסקים, גבו 70 מיליון שקל חובות ועיקלו 90 כלי רכב.

ברשות המסים ציינו כי במקרים מסוימים בעלי החוב "שיתפו פעולה" עם היחידה להוצאה לפועל ולאכיפת הגבייה של הרשות ושילמו את חובם כאשר רכושם כבר היה על המשאית לצורך עיקול. למשל סניף כפר-סבא של חברה למכירת ציוד מחנאות, אשר הפסיק את פעילותו בשנת 2013 עם חוב של למעלה מחצי מיליון שקל, רק כדי לפתוח את החברה תחת שם אחר שמאז ועד היום אף היא לא דיווחה למע"מ על העסקאות שביצעה, ועל פי אומדן נוצר לה חוב של 200 אלף שקל בנוסף על החוב הקודם.

מבין אלו שלא שיתפו פעולה ורכושם עוקל, עו"ד תושב ירושלים, שכל תכולת ביתו עוקלה עד לאחרון בקבוקי האלכוהול היוקרתיים שהיו ברשותו, ובעל חנות לתכשיטי יוקרה במרכז ירושלים; במהלך פעולת העיקול, ביקש בעל חנות התכשיטים כי רכב ה-BMW שלו יימכר במקום מלאי התכשיטים וכך אכן נעשה.

תכשיטים שעוקלו תכשיטים שעוקלו תכשיטים שעוקלו

בעלת גן ילדים בפתח תקווה, לא דיווחה במשך שנה וחצי על פעילות שהמס הנגזר ממנה עומד על כ-150 אלף שקל ומאחר וגם במהלך מבצע לא הסדירה את חובה, כל תשלומי ההורים הוסבו לטובת רשות המסים.

ברשות המסים הדגישו כי כי הטיפול בחלק גדול מן התיקים ימשך גם במישור הפלילי וכל התיקים, יועבר גם לבחינה במשרדי מס הכנסה. כך, תוך כדי המבצע כבר בוצעו מעצרים של עוסקים מאשדוד ומרמלה, שבמשך שנים רבות לא הגישו דיווחים למע"מ.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות