אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
כלכלית ירושלים: הרובל הרוסי פגע בתוצאות הרבעוניות

כלכלית ירושלים: הרובל הרוסי פגע בתוצאות הרבעוניות

פיחות של 17% בשער המטבע הרוסי במהלך הרבעון השלישי הוריד את החברה להפסד כולל של 22.8 מיליון שקל. בצד החיובי: שורת הרווח הנקי זינקה ל-80.1 מיליון שקל, מול 31 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד

26.11.2014, 16:52 | יניב רחימי
המשבר הגיאו-פוליטי ברוסיה ובאוקראינה, שהביא לפיחות של 17% בשער הרובל למור הדולר, בא לידי ביטוי בדו"חות הכספיים שפרסמה כלכלית ירושלים שבשליטת אליעזר פישמן ובניהולו של דודו זבידה.

ברבעון השלישי של 2014 רשמה כלכלית ירושלים רווח נקי של 80.1 מיליון שקל, לעומת רווח של 30.7 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד. אולם לנוכח הפיחות בשער החליפין של הרובל הרוסי והגריבנה האוקראינית, הרווח הכולל של כלכלית ירושלים הפך להפסד של 22.8 מיליון שקל, לעומת רווח כולל של 41.5 מיליון שקל אשתקד.

בדו"ח הכספי של כלכלית מצוין ששווי הנדל"ן המניב של כלכלית ברוסיה מהווה 13% מהשווי הכולל של הנדל"ן המניב של הקבוצה, אולם אין בכך ככי להציג את התמונה הגדולה, היות שלכלכלית יש נכסים ברוסיה ובאוקראינה שאינם מניבים.

בשקלול מלאי הקרקעות ומלאי בניינים ודירות למכירה, החשיפה של כלכלית לנכסים ברוסיה ובאוקראינה מגיעה ל-20%. ברוסיה מחזיקה קבוצת כלכלית ב-10 נכסים מניבים בשטח של כ-129 אלף מ"ר ובשווי של כ-2 מיליארד שקל.

למעט האירועים ברוסיה ובאוקראינה שהשפיעו לרעה על התוצאות המדווחות של כלכלית, חברת הנדל"ן שבניהולו של דודו זבידה הציגה יציבות בפעילותה העסקית, כשהרווח הגולמי מנכסים מניבים (NOI) הסתכם ב-264, בדומה לרמתו ברבעון השלישי אשתקד.

אליעזר פישמן, צילום: אוראל כהן אליעזר פישמן | צילום: אוראל כהן אליעזר פישמן, צילום: אוראל כהן

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות