אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
זרמון נגד קסוטו, סיבוב שני צילום: משה עיוואן

זרמון נגד קסוטו, סיבוב שני

הפרסומאי אילון זרמון שב ומגיש תלונה לוועדת האתיקה של הלשכה נגד עו"ד שמוליק קסוטו. לטענתו, הוא היה לקוחו וחברו של קסוטו, עד שגילה שעורך הדין מייצג את אדלר חומסקי בתביעה שזרמון הגיש נגדם. קסוטו מצדו טוען שזרמון מנסה לחסום ייצוג בטענות שווא ושלא נמסר לו מידע סודי. לאחר שהוועדה המחוזית קיבלה את עמדת קסוטו, זרמון מבקש סעד בוועדה הארצית

27.11.2014, 08:36 | ענת רואה

הפרסומאי אילון זרמון, שמנהל זה כשנתיים תביעה בגובה 7 מיליון שקל נגד משרד הפרסום המתחרה אדלר חומסקי, דורש מלשכת עורכי הדין לחייב את עו"ד שמוליק קסוטו המייצג את אדלר חומסקי בהליך – להתפטר מהתיק. זרמון טוען שקסוטו ייצג אותו והיה חברו במשך כמה שנים, וכי הוא אף נפגש עמו בטרם הגיש את התביעה נגד אדלר חומסקי והעביר לו מידע רגיש, שכעת לדבריו משמש נגדו.

לטענת זרמון, לא רק שקסוטו מייצג נגדו, אלא שהוא גם כינה אותו "אידיוט" בשיחה טלפונית ביניהם ואיים עליו שאם לא ימחק את התביעה או יתפשר על סכום זעום "הוא ידאג 'לקרקס' אותי על דוכן העדים בחקירה, ואני אסיים את החקירה כשאני בוכה".

תלונה ראשונה של זרמון בעניין הוגשה לפני למעלה משנה, ביולי 2013, לוועדת האתיקה של מחוז תל אביב בלשכה, אך היא לא טופלה שם בשל ניגוד עניינים (אחד מחבריה, עו"ד גיא נוף, הוא שותפו של קסוטו במשרדם קסוטו נוף). התלונה הועברה לוועדה במחוז הדרום, שגנזה אותה וקבעה שקסוטו לא הפר את כללי האתיקה וכי הייצוג במקרה הזה מותר. לאחרונה הגיש זרמון תלונה לוועדת האתיקה הארצית בדרישה לדון בעניין שנית.

פגישה עם מטרה?

 

ראשיתה של הפרשה בסוף 2012, אז תבע זרמון את אדלר חומסקי בבית המשפט המחוזי בתל אביב. לטענתו, המשרד המתחרה גנב ממנו קמפיין פרסום חדשני שערך ובנה עבור חברת דלתא, שעזבה את משרדו מבלי לשלם לו. קסוטו, שהגיש את כתב ההגנה, כינה בו את זרמון כ"אדם בעל כוונות זדון" שמנהל הליך משפטי ריק מתוכן במטרה "לסחוט כספים" מהנתבעות.

כחצי שנה אחר כך, בתלונה לוועדת האתיקה, טען זרמון כי היה לקוח קבוע של קסוטו לאורך השנים וקיבל ממנו יצוג בהליכים משפטיים לרבות בנושאים אישיים ופרטיים שלו "חלקם מהרגישים בחייו". לדבריו, כשדלתא הודיעה לו שהיא עוזבת את משרדו, הוא שקל לתבוע אותה ולכן תיאם פגישה עם קסוטו וחשף בפניו במהלכה את מלוא העובדות והנתונים הקשורים לסכסוך וביקש ממנו לייצג אותו נגד דלתא. זרמון מודה כי בפגישה אמר קסוטו כמה פעמים ש"אם התביעה קשורה לחומסקי הוא לא יוכל לייצג", שכן המשרד הוא לקוח קבוע שלו. אך הוא טוען שבאותו שלב כלל לא הבין מה הקשר של המשרד המתחרה לעניין, שכן עדיין לא ידע שדלתא עברה אליהם.

אילון זרמון. "קסוטו אמר שאסיים את החקירה כשאני בוכה", צילום: אריליה מלניקוב אילון זרמון. "קסוטו אמר שאסיים את החקירה כשאני בוכה" | צילום: אריליה מלניקוב אילון זרמון. "קסוטו אמר שאסיים את החקירה כשאני בוכה", צילום: אריליה מלניקוב

קסוטו דחה מכל וכל את טענות זרמון. בתגובתו לתלונה טען בפני ועדת האתיקה שזרמון ידע הרבה קודם לכן שהוא מייצג את אדלר חומסקי והוא אף נפגש איתו בכובעו כפרקליטה של אדלר חומסקי שבועיים קודם, כשעלתה על הפרק אפשרות לשיתוף פעולה בין משרדי הפרסום. קסוטו רומז שאותה פגישה, אשר זרמון יזם אותה ובה ביקש שייצג אותו מול דלתא, נולדה במטרה לחסום אותו מלייצג את הלקוח הקבוע שלו, אדלר חומסקי. לדבריו, בפגישה לא נמסר כל מידע סודי או רגיש, וזרמון לרגע לא ציפה שקסוטו ייצג אותו בהליך שכן מיד לאחריה הוא נעלם, לא העביר חומר למשרדו ולא יצר עמו קשר בנושא.

בעניין האיומים טוען קסוטו כי מדובר היה ב"שיחה חברית" ונאמרו בה דברים כהלצה וש"כל מי שמכיר את זרמון יודע היטב כי הוא ידוע בשפה הבוטה והגסה שבה הוא נוקט, הכוללת ניבולי פה מהסוג הקשה ביותר". לפיכך לדבריו גם אם בבדיחות הדעת נאמרו דברים כגון "אקרקס אותך", הרי שהאחרון שחש מאוים מהם הוא זרמון.

ועדת האתיקה במחוז דרום החליטה במאי השנה לגנוז את התלונה, וכתבה בהחלטתה כי זרמון היה מודע לקשר בין קסוטו לאדלר חומסקי. הוועדה ציינה כי בפגישה דובר על תביעה נגד דלתא וזרמון הוא שבחר להגיש לבסוף את התביעה נגד משרד הפרסום, כשקסוטו לא ידע על כוונה זו "וברור כי לו ידע עליה, לא היה ממשיך בפגישה". הוועדה הוסיפה כי לא התרשמה שהפגישה כללה מידע חסוי, וכי יש משהו לכאורה בטענת קסוטו שהפגישה נולדה כדי לחסום אותו מלייצג את אדלר חומסקי או לבחון מה קסוטו יודע על הפרשה. הוועדה סיכמה כי "יש להיזהר במניעת ייצוג לקוח קבוע על רקע פגישת ייעוץ כללי שלא הובילה לייצוג".

"החלטה לא סבירה"

 

כעת זרמון שב ומבקש לכפות על קסוטו להתפטר מייצוג אדלר חומסקי. בתלונתו לוועדה הארצית טוען זרמון באמצעות עו"ד אוהד רוזן שהוועדה במחוז דרום קיבלה את דבריו של קסוטו מבלי לטרוח לבדוק אותם, התעלמה מהאיומים של קסוטו ומכך שכינה אותו אידיוט, וכי החלטתה חסרת סבירות ושרירותית. הוא גם מפנה לעובדה שהחלטת הוועדה לגנוז התלונה לא התקבלה פה אחד, ודעת המיעוט סברה שיש לחייב את קסוטו להתפטר מהייצוג כתנאי לסגירת התלונה נגדו. לא התקבלה תגובת קסוטו. 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות