אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רישיונם של בעלי סוכנות הביטוח מגן יותלה בעקבות חקירת משטרה צילום: שאטרסטוק

בלעדי לכלכליסט

רישיונם של בעלי סוכנות הביטוח מגן יותלה בעקבות חקירת משטרה

האוצר הודיע לבעלי סוכנות הביטוח, סמיון יושר וגיאורגי נאומוב, כי רשיונם יותלה מ-5 בדצמבר. השניים נמצאים בחקירת משטרה בעקבות חשד לביצוע סדרת עבירות פליליות

27.11.2014, 06:55 | שאול אמסטרדמסקי

אגף שוק ההון במשרד האוצר הודיע לבעלי סוכנות הביטוח מגן מראשון לציון, סמיון יושר וגיאורגי נאומוב, כי רישיונם יותלה החל מ־5 בדצמבר ל־30 יום, בעקבות מעצרם לפני כחודש. השניים נמצאים בחקירת משטרה בעקבות חשד לביצוע סדרת עבירות פליליות. השניים הפרו את הוראות המפקח על הביטוח.

לסוכנות הביטוח מגן, שפועלת מזה 10 שנים, יש כ־15 אלף לקוחות בעיקר במגזר הרוסי, והיא מכניסה עמלות של יותר מ־9 מיליון שקל בשנה.

ל״כלכליסט״ הגיע מידע על השיטה, לכאורה, שבה פעלו הסוכנים, בעיקר בתחום ביטוחי הבריאות, לפיו העסיקו כ־15 מוכרנים שפיתו לקוחות להצטרף לביטוח הבריאות של חברת הפניקס או הראל (איתן עבדה הסוכנות) ‑ גם אם כבר היו מבוטחים בחברה אחרת. העברת לקוח בין ביטוחים עלולה לפגוע בייחוד בלקוח מבוגר בעל מחלות קיימות, שכן הביטוח החדש לא יכסה אותן. העברה כזו משתלמת לסוכנים, שמקבלים עמלות גבוהות מחברות הביטוח בשנה הראשונה שלאחר הצטרפות הלקוח.

(צילום אילוסטרציה), צילום: shutterstock (צילום אילוסטרציה) | צילום: shutterstock (צילום אילוסטרציה), צילום: shutterstock

על פי המידע שבידי ״כלכליסט״, לאחר שנה, הסוכנים חזרו והעבירו לקוחות בין החברות וגזרו עמלה על חשבונם. הם אף החתימו לקוחות על הצהרות בריאות ריקות אותן מילאו בהמשך בעצמם, תוך הסתרת מידע מחברות הביטוח. כשהחולים נזקקו לכיסוי חברת הביטוח, החברות סירבו לשלם משום שמדובר בהונאה, אולם הסוכנים הסתירו זאת מהלקוחות עד שוויתרו על התביעה.

בחקירה שערך אגף הפיקוח על הביטוח במשרד האוצר בסוכנות מגן לפני שנתיים וחצי, לא נתגלו ליקויים אולם בהמשך התברר כי מידע הוסתר. בין היתר, החתימו השניים לכאורה את עובדיהם על חוזי העסקה פיקטיביים, שהסתירו את העובדה כי העובדים מקבלים בונוס על כל מכירה, בניגוד להוראות. באגף הפיקוח על הביטוח מתכוונים לפעול לשלילת רשיונם באופן קבוע.

תגובת סוכנות מגן

עורכי הדין ירון ברזילי וגיל דחוח המייצגים את סוכנות מגן מסרו בתגובה: "הטענות המופנות אינן נכונות. הן ישנות וממוחזרות והרקע שלהן הוא תחרות בין סוכנויות ביטוח. הן נבדקו בעבר ונדחו. כל החומרים שהתבקשו נמצאים בידי המשטרה בהליך בדיקה. אנו סומכים את ידינו על בדיקתם ומשוכנעים שבסוף הבדיקה ימצא שלא היה דופי בהתנהלות מרשינו. הסוכנות ממשיכה לפעול בהתאם לדין. לא ידוע לנו על החלטה להתלות את הרשיון או על בקשה כלשהי לשקול את התליית הרשיון. באם תהיה בקשה שכזאת נציג בפני המפקח על הביטוח את טענותינו ואנו משוכנעים שהסוכנות תמשיך לתת שירות ללקוחות כפי שעשתה עד היום".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות