אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מגה: המכירות ירדו ב-6.6% ברבעון השלישי ל-1.5 מיליארד שקל צילום: גבי קסלר

מגה: המכירות ירדו ב-6.6% ברבעון השלישי ל-1.5 מיליארד שקל

ההפסד התפעולי של הסניפים המיועדים למכירה זינק ב-85% ל-18.7 מיליון שקל. הרווח התפעולי של הסניפים שעמם מגה תמשיך - זינק ב-19%

26.11.2014, 21:53 | נורית קדוש

עיכוב במכירת או סגירת הסניפים ההפסדיים, מכבידה על מגה שחותמת את הרבעון השלישי של השנה עם ירידה של 6.6% במכירות שהסתכמו ב- 1.5 מיליארד שקל. במגה מציגים בנפרד את תוצאות הסניפים המיועדים למכירה - ואלו רשמו עלייה של 85% בהפסד התפעולי ל-18.7 מיליון שקל, אף שמכירת חלק מהסניפים הובילה לירידה של 43.6% במכירותיהם ל-79.9 מיליון שקל ברבעון החולף.

קראו עוד בכלכליסט

מכירות הסניפים עימם צפויה מגה להמשיך לפעול רשמו ירידה של 3.4% ביחס לתקופה המקבילה אשתקד והסתכמו ב-1.4 מיליארד שקל. הרווח התפעולי של סניפים אלו רשם שיפור חד של 19% והסתכם ב-31 מיליון שקל, אלא שסכום זה לא הושג רק כתוצאה מהפעילות השוטפת אלא גם מרווחי הון ממכירת סניפים שאת תמורתם החברה לא חושפת.

מהלכי הוזלות שביצעה הרשת בניסיון להתמודד עם התגברות התחרות בענף ואסטרטגיית הורדת המחירים של שופרסל פגעו ברווח הגולמי שירד בכלל סניפי הרשת ב-9.5% והסתכם ב-384.4 מיליון שקל. הירידה ברווח הגולמי לצד הירידה במכירות הובילו לשחיקת הרווחיות הגולמית ל- 25.6% לעומת 26.3% בתקופה המקבילה אשתקד.

גם בסניפים המיועדים להישאר בליבת העסקים של מגה, ירד הרווח הגולמי ב-6.2% והסתכם ב-367 מיליון שקל המשקפים שיעור רווחיות גולמית בגובה 25.9%.

על אף שחתמה על הסכם למכירת שמונה סניפים לעמיקם בן צבי, העבירה הרשת עד כה רק ארבעה מהסניפים, ולהערכתה, עם השלמת העסקה בחודש הקרוב, יפחת נטל הסניפים ההפסדיים.

סניף של מגה, צילום: גיל קליאן סניף של מגה | צילום: גיל קליאן סניף של מגה, צילום: גיל קליאן

לדברי מוטי קרן, מנכ"ל מגה קמעונאות: "החברה ממשיכה בישום התוכנית האסטרטגית על כל שלביה ומחזקת משמעותית את זירת הדיסקאונט באמצעות השלמת תהליך פריסת רשת החנויות YOU, שמונה כיום 25 סניפים בפריסה ארצית. החנויות שהושקו רשמו בממוצע גידול דו ספרתי ועלייה בנתחי שוק, ואנו בהחלט גאים על כך".

קרן, שהצהיר עם השקת פורמט YOU, כי זה ימנה 20-3 סניפים בלבד, כבר חורג מהתכנית המקורית, ומצהיר כי בכוונתו להשיק עד סוף השנה 6 סניפים נוספים שיאפשרו למגה להגדיל הכנסות ולהמשיך לחזק את מובילותה בזירת הדיסקאונט.

עוד הוסיף קרן: "במקביל אנו מבצעים מהלכים לשיפור הרווחיות התפעולית, בין היתר ע"י התאמת מבנה והוצאות החברה בדרך שתתמוך ביכולתנו להציע מחירים זולים. תהליך הסבות הסניפים שהיו בחלקם סגורים למשך מספר חודשים והפסקת פעילות סניפים מפסידים, עדיין משפיע על תוצאות החברה. מדובר במהלכי התייעלות משמעותיים שישפיעו על רווחיות החברה ויסייעו לנו טוב יותר בהתמודדות בשינויים בשוק הקמעונאות".

בתוך כך, קרן מתמודד עם חזית מבית שפתחו עובדי הרשת בשבוע שעבר עם הכרזה על סכסוך עבודה בעקבות קיצוצים חד צדדיים שנעשו לטענתם בזכויותיהם. יו"ר ועד העובדים אייל אלי מסר ל"כלכליסט" כי אם החברה תבצע קיצוצים חד צדדיים, העובדים ינקטו את כל הצעדים שמאפשר סכסוך העבודה עליו הכריזו.

קבוצת אלון רבוע כחול הציגה ברבעון השלישי ירידה של 3.1% במכירות שהסתכמו ב-3.65 מיליארד שקל, בין היתר כתוצאה מירידה במחירי הדלקים. הרווח הגולמי ירד ברבעון ב-3.8% ל-650 מיליון שקל בשל הירידה ברווחיות הגולמית של רשת הסופרמרקטים מגה.

מימוש נכסים סייע לקבוצה להציג עלייה של 52% ברווח התפעולי שהסתכם ב-80 מיליון שקל. ירידה בהוצאות המימון בזכות הירידה בריבית הפריים והירידה במדד המחירים, קוזזה עם עליה עליה במיסים על הכנסה שהסתכמו ב-4 מיליון שקל לעומת הטבת מס בגובה 6.3 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד. הרווח הנקי של החברה הסתכם ב-12 מיליון שקל לעומת הפסד בגובה 24.8 מיליון שקל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות