אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
תעשייה אווירית הזניקה את הרווח התפעולי בגלל ביטול הפרשה לשכר צילום: התעשייה האווירית לישראל בע"מ

תעשייה אווירית הזניקה את הרווח התפעולי בגלל ביטול הפרשה לשכר

ביטול הפרשת השכר וצמצום עלויות הפרישה הקפיצו את הרווח התפעולי יותר מפי 2 להיקף של 63 מיליון דולר, המהווים 7% מההכנסות

27.11.2014, 12:27 | גיל קליאן

תעשייה אווירית שיפרה דרמטית את הרווחיות התפעולית של החברה ברבעון השלישי. הסיבה המרכזית לכך לא היתה מוצר חדשני ורווחי, או פריצה לשוק חדש, אלא עלויות שכר העובדים. כך עולה מדיווח החברה היום (ה')

קראו עוד בכלכליסט

כמעט כל סעיפי ההכנסה וההוצאה של תעשייה אווירית שמרו על יציבות ברבעון השלישי. המכירות עלו ב-0.5% בלבד להיקף של 934 מיליון דולר. הוצאות המו"פ עלו ל-5% מהמכירות לעומת 4% מהמכירות ברבעון המקביל, והוצאות הנהלה וכלליות קפאו ברבעון על 51 מיליון דולר.

מל"ט הרון של תעשייה אווירית מל"ט הרון של תעשייה אווירית מל"ט הרון של תעשייה אווירית

מה כן השתנה? עלות המכירות של החברה, שירדו ברבעון ב-6.3%, בעיקר בגלל ביטול הפרשה של 24 מיליון דולר בגלל חתימת הסכם שכר עם אחד הסקטורים בחברה. כמו כן, צומצמו הוצאות פרישת העובדים ברבעון השלישי ב-62.5% ל-3 מיליון דולר - כאשר צמצום זה נבע מצמצום כמות העובדים שפרשו מהחברה. ברבעון השלישי של 2014 פרשו מהחברה 13 עובדים, לעומת 37 עובדים ברבעון המקביל.

בעקבות סעיפים אלה זינק הרווח התפעולי של תעשייה אווירית יותר מפי 2 לסכום של 63 מיליון דולר, המהווים 7% מההכנסות של תעשייה אווירית לעומת רווחיות תפעולית של 3% ברבעון השלישי של שנת 2013.

השיפור הדרמטי ברווח התפעולי לא הגיע לרווח הנקי. תעשייה אווירית רשמה הוצאות מימון של 14 מיליון דולר (לעומת הוצאות זניחות ברבעון המקביל) בגלל גידורים שביצעה להגנה מפני ירידה נוספת בדולר, כאשר הדולר בפועל שינה מגמה ועלה במהלך הרבעון.

אבל, המכה הדרמטית הגיעה מהוצאות המס, שם החליפה תעשייה אווירית הכנסות מס של 11 מיליון דולר, בהוצאות מס של 43 מיליון דולר. השינוי הזה נבע גם הוא מעליית הדולר, ומכך שהחברה משלמת בפועל מס בשקלים אך מציגה אותו בדו"חות בדולרים.

בשורה התחתונה רשמה תעשייה אווירית רווח נקי של 4 מיליון דולר, צניחה של 87% לעומת הרבעון המקביל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות