אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ההברקות של סוני: שעון שכולו מסך ולגו מכשירי חשמל

ההברקות של סוני: שעון שכולו מסך ולגו מכשירי חשמל

חטיבת החדשנות החדשה של סוני נחשפת ומציגה שעון חכם שכל שטחו - כולל הרצועה - משמש כתצוגה וטכנולוגיה שתאפשר לכם לעצב ולבנות לבד מכשירים חשמליים לבית. המטרה: להחזיר לחברה את הילת היצירתיות של ימי הווקמן

27.11.2014, 13:36 | רפאל קאהאן

מאז הווקמן, הקומפקט דיסק והבלו ריי, מוצריה של סוני לא הפסיקו לפספס את השוק הטכנולוגי. מחברה שהייתה ידועה בחדשנות ובראיית העתיד המשובחת שלה, הפכה סוני לחברה שעדיין מייצרת מכשירים איכותיים אך לא פורצת דרך או מובילת שוק.

קראו עוד בכלכליסט

כדי לשנות את המצב, הקימה סוני לאחרונה חטיבה סודית הנקראת "יצירתיות בעסקים" שתפקידה הוא לאתר את מוצרים הטכנולוגיים הבאים שכולנו נרצה לקנות.

הפיתוח הראשון שלה שנחשף הוא שעון חכם שמבוסס על טכנולוגיית E-Ink, אותם מסכים בהם משתמשים הספרים האלקטרוניים ממשפחת הקינדל של אמזון. החידוש הוא שכל גוף השעון ייבנה ממסך גמיש שכזה, שיאפשר להציג מידע והתראות גם על פניו וגם על הרצועה. בנוסף, מדובר בטכנולוגיית תצוגה חסכונית במיוחד, שתפתור את בעיית זמן הסוללה - אחת הקשות ביותר בתחום המחשוב הלביש. 

סוני מפתחת שעון חכם שכולו מסך סוני מפתחת שעון חכם שכולו מסך סוני מפתחת שעון חכם שכולו מסך

מוצר נוסף עליו עובדים בחטיבה החדשה נקרא MESH. מדובר במערכת מודולרית שמאפשרת לבנות מכשירים אלקטרוניים תוך שימוש בחלקים שיכולים לתקשר אחד עם השני. בעזרתה, ניתן יהיה לבנות מוצרי חשמל ביתיים ומוצרי מובייל ואף לעצבם לפי טעמכם - מעין פרויקט ARA שאינו מוגבל לסמארטפונים בלבד. רכיבי MESH כוללים כפתורים, מעבדים, מצלמות, חיישנים ומסכים.

רכיבי פרויקט MESH רכיבי פרויקט MESH רכיבי פרויקט MESH

מנהל החטיבה החדשה שינג'י אודג'ימה מקווה לגייס את המוחות הטובים בחברה ולשם כך הוא הוציא דרישה מכל מי שרוצה לעבוד שם לשלוח לו רעיון מקורי וחדשני. עד כה מדווחים בסוני כי התקבלו כ-800 הצעות לפרויקטים ומתוכם סוננו כ-200. רוב הפרויקטים מגיעים מעובדים צעירים אשר אינם נגועים בפחד מחדשנות או מחשיבה מחוץ לקופסה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות