אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
GoPro ממריאה: תיכנס לתחום המזל"טים

GoPro ממריאה: תיכנס לתחום המזל"טים

חברת מצלמות האקסטרים צפויה להשיק בשנה הבאה מזל"ט צרכני משלה, שישתמש בטכנולוגיית הצילום שפיתחה. מדובר בכניסה לשוק טרי ורענן - מהלך שצפוי לשמח את המשקיעים שלה

27.11.2014, 13:29 | ניצן סדן
חברת GoPro מזנקת לשחקים: לפי דיווח של הוול סטריט ג'ורנל, יצרנית המצלמות צפויה להציג בשנה הבאה את המזל"ט הראשון שלה, במחיר שעתיד לנוע בין 500 לאלף דולר.

קראו עוד בכלכליסט

להערכת cnet, הרעיון שמאחורי המהלך הוא הרחבת קו המוצרים של GoPro, שעד כה התמקד במצלמות בלבד ובמקביל ביצוע חדירה לשוק צעיר ומתפתח – מה שצפוי לשמח את המשקיעים שלה.

מזל"ט פאנטום מתוצרת DJI ועליו מצלמת GoPro מזל"ט פאנטום מתוצרת DJI ועליו מצלמת GoPro מזל"ט פאנטום מתוצרת DJI ועליו מצלמת GoPro

החיבור בין מצלמות GoPro ובין מזל"טים הוא טבעי מאוד: רבים מכלי הטייס שנמכרים בשוק כיום כוללים מתאם שנועד עבור מצלמות החברה. מערכת הייצוב המובנית והעמידות שלהן עושה את מצלמות GoPro לרכיב מועדף על כל חובבן צילום אווירי.

שוק המזל"טים הביתיים כולל הרבה מאוד יצרניות אלמוניות ומספר מותגים גדולים כגון פארוט ו-DJI. לפי תחזיות ההתאחדות הבינלאומית לכלי טיס בלתי מאוישים, השוק יגלגל 2.2 מיליארד דולר עד סוף השנה ויגיע ל-10 מיליארד עד 2025. יותר ויותר חובבי צילום אווירי מעלים תמונות לרשת, במה שנראה כטרנד סוחף ובולט. ואולם, את שוק המזל"ט הצרכני עשויה להגביל משוכה רגולטורית גדלה והולכת - הן מזווית של פרטיות מושאי הצילום והן מזווית של בטיחות ותעבורה אווירית. כיום חלות מספר מגבלות חוקיות על שימוש במזל"טים שכאלה במדינות רבות. עם כניסת שחקניות גדולות לתחום מכירת המכשירים הללו, תצמח התופעה ואכיפת המגבלות תהפוך לקשה ומורכבת יותר - מה שעתיד לגרור החרפת הענישה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות