אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נמצא פתרון לתורים הארוכים בבלאק פריידיי: "ממתין מקצועי" צילום: איי פי

נמצא פתרון לתורים הארוכים בבלאק פריידיי: "ממתין מקצועי"

טירוף המבצעים בארה"ב מגיע לשיאו; השנה נמצא פיתרון לקונים המעוניינים להשתתף בחגיגה, אבל מעדיפים שמישהו אחר יעמוד בקור המקפיא. כמה זה יעלה?

27.11.2014, 14:25 | שירות כלכליסט

הקדחת לקראת מרתון הקניות המסורתי בארה"ב, הבלאק פריידיי החל מחר, מגיעה לשיאה וגם פה אמריקאים יודעים להפוך לימון ללימונדה, או לפחות להרוויח עליו כמה דולרים.

קראו עוד בכלכליסט

שילוב של כמה יזמים ממולחים והאינטרנט הוליד שירות חדש עבור אלו הלהוטים ליהנות ממבצעים החמים או השקות ענק אבל מעדיפים לישון עד שעה סבירה במקום להתייצב בקור המקפיא בארבע לפנות בוקר כדי לזכות במיקום טוב בתור לחנויות – תמורת כ-20 דולר לשעה, ניתן לשכור את שירותיו של "ממתין" מקצועי שיעמוד בתור כדי שאתם תוכלו לרכוש את הטלוויזיה הנחשקת בהנחה של 70%.

אתר טאסק-ראביט ( TaskRabbit) – המאפשר למשתמשים לעשות מיקור חוץ של כל מה שעולה בדעתם – זוכה לתנועה ערב של משתמשים המציעים או המחפשים שירותי המתנה בתור ליום השופינג הגדול.

תורי הענק בבלאק פריידיי במרכז קניות באורגון בשנה שעברה, צילום: איי פי תורי הענק בבלאק פריידיי במרכז קניות באורגון בשנה שעברה | צילום: איי פי תורי הענק בבלאק פריידיי במרכז קניות באורגון בשנה שעברה, צילום: איי פי

"כל שנה נשכרים מאות חברים באתר לעמוד שעות למבצעי ה'בלאק פריידיי'", אמר לטיימס אהרון גנון, דובר החברה. התעריף הממוצע לעמידה בתור בניו יורק או בסן פרנסיסקו הוא 22 דולר לשעה אולם בעיקרון תלוי התעריף במיקום ועל הקונים לחשב אם משתלם להם לשלם עבור השירות.

השירות כה מבוקש עד כי האתר הקדיש עמוד ייעודי לעניין. אירועים אחרים הגורמים לביקוש והיצע גבוהים במיוחד של שירותי המתנה בתור הן השקות של פריטים נחשקים כמו האייפון, וישנם לא מעט אתרים הרוכבים על הגל ומציעים שירותים דומים, כמו האתר SOLD. בעת אירועים כאלו, "ממתינים" יכול להרוויח אפילו 1,000 דולר לשבוע והם מתייחסים לעיסוק כאל מקצוע לכל דבר ואפילו נוהגים לחלק כרטיסי ביקור מקצועיים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות