אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שלא"ג של קיבוץ שמיר מגדילה את ההשקעות בארה"ב על חשבון ישראל

שלא"ג של קיבוץ שמיר מגדילה את ההשקעות בארה"ב על חשבון ישראל

יצרנית הבדים הלא ארוגים דיווחה במקביל על זינוק של 81% ברווח הנקי ברבעון השלישי ל-14.2 מיליון שקל. תחלק דיבידנד של 20 מיליון שקל

27.11.2014, 14:13 | גיל קליאן

חברת שלא"ג תעשיות מקיבוץ שמיר סיפקה היום (ה') עוד עדות למגמה במסגרתה מפעלים רבים מעבירים ייצור לחו"ל, או משקיעים משאבים גדולים יותר בפיתוח הייצור בחו"ל על חשבון ישראל.

קראו עוד בכלכליסט

שלא"ג מייצרת בדים לא ארוגים, שמשמשים בעיקר כחומר גלם לתעשיית החיתולים והמגבונים. לחברה מפעל בקיבוץ שמיר, וכן מפעל בארה"ב. היום דיווחה החברה כי בגלל הצורך של החברה לתת מענה מהיר יותר ללקוחות בארה"ב, היא תקטין את תוכנית ההתרחבות שלה בישראל, ותרחיב את ההשקעות במפעל בארה"ב - כאשר היא תעביר קו ייצור שהיה מתוכנן להיבנות בישראל, לארה"ב. שלא"ג מעריכה את ההשקעות באתרי הייצור בישראל ובארה"ב ב-81 מיליון שקל, שיושקעו במהלך השנה הקרובה.

שלא"ג דיווחה היום גם על זינוק בהכנסות וברווח הנקי אחרי כניסתו לפעילות מלאה וסדירה של קו הייצור השני במפעלה בארה"ב. לאור הזינוק הודיעה החברה על דיבידנד של 20 מיליון שקל.

שלא"ג צמחה ב-11.4% למכירות של 121.9 מיליון שקל ברבעון השלישי, כאשר הרווחיות הגולמית זינקה ל-24.3%, לעומת 19.6%. הרווחיות התפעולית קפצה ל-13.5%, לעומת 9.2% ברבעון המקביל ואילו בשורה התחתונה הרווח הנקי זינק ב-81% והגיע ל-14.2 מיליון שקל.

קיבוץ שמיר, צילום: אפי שריר קיבוץ שמיר | צילום: אפי שריר קיבוץ שמיר, צילום: אפי שריר

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות